Zinātniskajā bibliotēkā atklās Daces Runčas-Štelmaheres gleznu izstādi

31. augusts, 2011

Izstādes «Priekā» atklāšana notiks 1. septembrī plkst 16 Zinātniskajā bibliotēkā, Ķīpsalas ielā 10.

Dace Runča-Štelmahere (attēlā pa labi) (1969) ir dizainere un gleznotāja. Latvijas Dizaineru savienības biedre. Dzimusi Jelgavā. Šobrīd dzīvo un strādā Rīgā.

Absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu. Glezno un darbus izstāda kopš 1997.gada. Darbi atrodas privātās kolekcijās gan Latvijā, gan ārpus tās.

Iedvesmas avots gleznošanai ir daba, dzīves un cilvēku vērojumi, nesaskaitāmie ceļojumu iespaidi, kā arī dizaineres prakses pieredze. Jēga gleznošanai ir dalīšanās priekā un mirkļa izdzīvošanas skaistumā, ļaujot mirklim uzkavēties ilgi, piefiksējot sajūtu par to.

«Pavisam vienkārši, un tai pat laika sarežģīti, pavisam viegli, un tai pat laikā stipri, pavisam smalki virtuozi, un tai pat laika zemnieciski pastozi. Tā es varu dalīties ar jums priekā. Ar prieku ir tāpat ka ar smaržu un mūziku, ko var just un baudīt, bet kas mēdz izgaist, kad mirkļi aizsteidzas. Kā atmodināt sevī prieka sajūtu atkal un atkal?

Kur dzīvo prieks un kas to atmodina?

Akrila krāszieda košums, caurspīdīgums un pastozums vienlaicīgi. Smalkasotiņas vilkta vibrējoša līnija un paletes naža trekns krāsas ziediens. Tas viss kopā - mani vēstījumi par prieku līdzcilvēkiem un pasaulei. Visdienišķākais mirklis kļūst svēts, kad to izgaismo prieks.

Visvienkāršākais stāsts top ģeniāls, kad to iedvesmo prieks.»

Ja vēlaties dzirdēt kādas gleznas īpašo stāstu un izbaudīt spilgtu, sulīgu, dzīvespriecīgu glezniecību, kas izstaro pozitīvas emocijas un dzirdēt Laimas Jansones (attēlā pa kreisi) kokles dzidro skanējumu, nāciet uz RTU Zinātnisko bibliotēku, kur izstādes atklāšanā satiksiet mākslinieci Daci Runču un mūziķi Laimu Jansoni.

RTU ZB

31. augusts, 2011 plkst. 13:53