Zinātnieki un politiķi diskutēs par augstākās izglītības un zinātnes lomu ekonomikas attīstībā

30. septembris, 2010

Ceturtdien, 30. septembrī, plkst.18.30 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes 303. telpā, Meža ielā 1/7, notiks Latvijas Jauno zinātnieku apvienības (LJZA) rīkotā diskusija ar politiķiem «Latvijas ekonomikas izaugsme caur augstāko izglītību un zinātni».

30.09.2010.

Jaunie zinātnieki diskusijai izvēlējušies Eiropas Savienības dibināšanas iniciatora Žana Monē vārdus: «Mēs visi šeit atrodamies viena mērķa labad – nevis lai apspriestu katra paša labumu, bet gan lai censtos gūt labumu no visu kopējā labuma». Ar izvēlēto devīzi JLZA kā diskusijas formātu uzsver kopīgu risinājumu meklēšanu, nevis vēlēšanu gaisotnē tik ierasto konfrontāciju, ziņo LETA.

Diskusijas mērķis ir ideju apmaiņa par Latvijas ekonomikas izaugsmes potenciāla veidošanu un augstākās izglītības, kā arī zinātnes lomu tajā. Diskusijā piedalīsies LJZA biedri un politisko partiju pārstāvji.

LZJA ir biedrība, kurā apvienojušies Latvijas jaunie zinātnieki, galvenokārt doktori un doktoranti. Biedrības mērķi ir pārstāvēt doktorantus un jaunos zinātniekus Valsts zinātnes politikas plānošanas procesā, būt par padomdevējiem doktorantiem, nodrošināt vidi, kur sastopas doktoranti un jaunie pētnieki no dažādām zinātņu nozarēm, popularizēt zinātni un zinātnisko darbību.

RTU Informācijas centrs

30. septembris, 2010 plkst. 12:48