Zinātnes universitāšu inkubators «UniLab» veidos NATO akceleratoru

28. marts
.
.
.
Akcelerācijas programmas īstenošanā zinātnes universitāšu veidotais «UniLab» cieši sadarbosies ar stratēģisko partneri – Dānijas vadošo iespējkapitāla un akcelerācijas fondu «Accelerace». Foto: Toms Norde

NATO Aizsardzības inovāciju akcelerators Ziemeļatlantijas reģionam (Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic (DIANA)) paplašina transatlantisko akceleratoru tīklu. Jaunpienācēju vidū ir arī «UniLab Defence», kas darbību plāno sākt 2025. gadā.

Akcelerācijas centru «UniLab Defence» veidos Latvijas universitāšu tehnoloģiju biznesa inkubators «UniLab», ko savukārt veido zinātnes universitātes – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Universitāte (LU), Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU). Akcelerācijas programmas īstenošanā «UniLab» cieši sadarbosies ar stratēģisko partneri – Dānijas vadošo iespējkapitāla un akcelerācijas fondu «Accelerace».

«UniLab Defence» atbalstīs jaunuzņēmumus, kas izstrādā divējāda pielietojuma vai aizsardzības tehnoloģijas, nodrošinot tiem pasaules līmeņa mācības, kā arī finanšu un biznesa stratēģijas atbalstu. «UniLab Defence» dos iespēju jaunuzņēmumiem sadarboties ar nozari, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Aizsardzības ministriju, NATO, citiem nozares dalībniekiem un potenciālajiem partneriem. 

Gaidāms, ka akceleratorā piedalīsies ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskie uzņēmumi no citām NATO valstīm. «UniLab» vadītājs Andris Baumanis pauž, ka «līdz šim DIANA akceleratoram nav atlasīts neviens Latvijas jaunuzņēmums. «UniLab Defence» izveide Rīgā palīdzēs veidot lokālo ekosistēmu, piesaistot šai nozarei jaunuzņēmumu dibinātājus un atbalstot tos jaunuzņēmumus, kuri jau izstrādā divējāda pielietojuma vai aizsardzības tehnoloģijas. «UniLab» arī iepriekš ir atbalstījis duālo tehnoloģiju jaunuzņēmumus, taču iekļaušanās DIANA tīklā ievērojami palielinās varbūtību, ka tie attīstīsies veiksmīgi.» Ir izveidojušies vairāki jaunuzņēmumi, piemēram, «UAV Factory», ko 2021. gadā iegādājās privātais specializēto investīciju fonds «AE Industrial Partners», nākamās paaudzes paplašinātās realitātes tehnoloģiju ražotājs «LightSpace Technologies», kā arī militārās medicīnas traumu simulators «Exonicus». Aizsardzības ministrija jau īsteno grantu projektu konkursus militāra vai divējāda pielietojuma produktu attīstības atbalstam, bet DIANA programmas īstenošana Rīgā radīs iespēju ne vien atbalstīt atsevišķus risinājumus, bet veidot visaptverošu aizsardzības tehnoloģiju jaunuzņēmumu ekosistēmu Latvijā. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. marts plkst. 12:45

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi