Ziemeļvalstu tehnisko universitāšu konsorcija konferencē spriedīs par globālajām aktualitātēm augstākajā izglītībā

28. maijs, 2018

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) no 6. līdz 8. jūnijam notiks ziemeļvalstu tehnisko universitāšu konsorcija Network of the Rectors and Deans of the Technical Universities (NORDTEK) konference, kuras tēma ir «Changes in Globalisation – Challenges and Opportunities for Nordic/Baltic Higher Education and Research Policy.» Konferences laikā RTU, Tallinas Tehnoloģiju universitāte, Kauņas Tehnoloģiju universitāte un Viļņas Ģedemina tehniskā universitāte tiks svinīgi uzņemtas NORDTEK sastāvā.

Konferences uzmanības centrā būs globālās aktualitātes augstākās izglītības jomā un zinātnē, tajā skaitā digitalizācija, izglītības procesu uzlabošana, mūžizglītības attīstības iespējas. Tiks apskatīta arī pasaules prakse zinātniskā aprīkojuma un infrastruktūras pārvaldībā.

Konferencē uzstāsies Tallinas Tehnoloģiju universitātes rektors Jaak Aaviksoo, Kauņas Tehnoloģiju universitātes rektora p.i. Jurgita Šiugždiniene, Dānijas Tehnoloģiju institūta pārstāve Hanne Shapiro, Eiropas Komisijas padomniece inovāciju un konkurētspējas jautājumos Anneli Pauli, Dānijas vēstnieks Latvijā Hans Brask, tehnisko universitāšu Eiropas tīkla CESAER pārstāvis Ricardo Migues un citi. Konferences dalībnieki ir rektori, dekāni, akadēmiskā personāla pārstāvji un studenti no prestižākajām Baltijas un Ziemeļvalstu tehniskajām universitātēm un to inženierzinātņu fakultātēm.

Konferences atklāšana notiks 7. jūnijā, un tās laikā četras Baltijas valstu tehniskās universitātes tiks uzņemtas NORDTEK. Tas ir nozīmīgs notikums, kas veicinās ciešāku Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbību inženierzinātņu izglītības un pētniecības nozarē.

Konferences mājaslapa

RTU Sabiedrisko attiecību departaments