Viss par arhitektūru: izstāde, lekcijas, darbnīcas, kino

23. februāris, 2012

Līdz 1. martam tirdzniecības centrā Galleria Riga, Rīgā, Dzirnavu ielā 67, 6. stāvā. apskatāma RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (APF) šā gada absolventu diplomprojektu izstāde «Labdien! 40 jauno arhitektu stāsti». No 24. februāra ik vakaru absolventi sabiedrībai piedāvā arī vairākus izglītojošus pasākumus: lekcijas, darbnīcas, improvizētu zīmēšanas eksāmenu, kino.

24. februārī plkst. 18 kopā ar režisori Antru Cilinsku varēs vingrināties prezentācijas mākslā un digitālo mediju marketinga eksperte Liene Kupča stāstīs, kā veiksmīgi izveidot savu portfolio.

25. februārī no plkst. 11 lielus un mazus bērnus ciemos gaidīs Krabītis. Maketēšanas un zīmēšanas darbnīcā visu dienu tiks zīmēts, griezts un līmēts, lai izveidotu savu sapņu pilsētu.

26. februārī plkst. 13 vidusskolēniem būs vienreizēja iespēja piedalīties improvizētā zīmēšanas iestājeksāmenā, kas ir obligāts ikvienam, kas vēlas studēt RTU APF. Pasākumu vada RTU tēlotājmākslas katedras vadītāja, gleznotāja Anita Meldere.

27. februārī plkst. 18 uz sarunu par āderēm un to ietekmi uz mūsu veselību aicina ģeoloģijas zinātņu doktore rīkstniece Lija Bērziņa. Noskaidrosim, cik daudz mītu un cik patiesības ir mūsu priekšstatos par šo tēmu, un kas jāņem vērā, izvēloties jaunu dzīvesvietu.

28. februārī plkst. 19 kino lekciju ciklā «Kino un arhitektūra», ko organizē arhitektu birojs «Sarma&Norde Arhitekti», demonstrēs filmu «Pirmavots» («The Fountainhead», 1949; rež. Kings Vidors). Šī filma ir spilgts pierādījums tam, ka kinematogrāfs arhitekta tēlu ir vienlaikus ekspluatējis, gan arī – radījis noturīgu priekšstatu par arhitektu kā vispusīgu cilvēku ar racionālām un vienlaikus mākslinieciskām dotībām.

29. februārī plkst. 19 fizioterapeite Elīna Rozenfelde stāstīs par kustību prieku un to, kā pareizi kustēties un stresa pilnajā ikdienā saglabāt līdzsvaru un uzturēt vingru rumpi un možu garu.

1. martā plkst. 19 notiks saviesīgs izstādes slēgšanas pasākums.

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Izstāde «Labdien! 40 jauno arhitektu stāsti» un izglītojošie pasākumi notiek, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda, SIA «Latvijas Mobilais Telefons» un arhitektu biroju «Sarma un Norde», «AB3D» un «Sestais stils» atbalstam.

RTU APF

23. februāris, 2012 plkst. 10:57