Vīru koris «Gaudeamus» svinēs 50. dzimšanas dienu

10. februāris, 2010

Kora «Gaudeamus» dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs 37 gadu garumā bija Maestro Edgars Račevskis. Kopš 1996. gada kori vada Ivars Cinkuss. Savas darbības laikā «Gaudeamus» ir koncertējis četru kontinentu vairāk nekā trīsdesmit valstīs ieskaitot Austrāliju, Ķīnu, Dienvidāfriku un ASV.

10.02.2010.

RTU vīru koris «Gaudeamus»gatavojas savas nozīmīgās jubilejas svinībām, ko 6. martā plkst. 17 ar  koncertu  divās daļās atzīmēs Latvijas Universitātes Lielajā aulā.Pirmajā daļā kora mākslinieciskā vadītāja Ivara Cinkusa vadībā skanēsdivi vokāli simfoniski skaņdarbi – Johanesa Brāmsa «Rapsodija altam unvīru korim» ar neaizmirstamo solisti Ievu Paršu, kā arī Jāņa Lūsēna«Magnificat» ar pārsteidzošo soprānu Gintu Siliņu. Kopā ar «Gaudeamus» muzicēs kora «vārda brālis» simfoniskais orķestris «Gaudeamus Orchestra».

Koncerta otrajā daļā kora Goda diriģenta Edgara Račevska vadībā tiksatskaņots pērnā gada simtgadnieka Jāņa Dreimaņa dzīvelīgais cikls Nīcaskāzas. Kā jautrs pārsteigums sev un klausītājiem, koncerta noslēgumābūs kora Talantu parāde, kurā piedalīsies arī kora draugi – Nacionālāteātra aktieri, komponisti Uģis Prauliņš, Niks Gothams un JurisKulakovs.

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv un stundu pirms koncerta norises vietā.

Papildu informācija:
tālr.: 29119001, 22012335,