Vieslekcijas Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē

22. aprīlis, 2010

Nākamnedēļ Arhitektūras un pilsēetplānošanas fakultātē notiks divas vieslekcijas. 26. aprīlī lekciju lasīs Ņujorkā dzīvojošais Kanādas mākslinieks Terens Govers (Terence Gower), bet 27. aprīlī austriešu pilsētplānotājs Folkmārs Pamers (Volkmar Pamer).

22.04.2010.

Terensa Govera lekcija notiek ASV kultūras mēneša ietvaros. Lekcijā 26. aprīlī plkst. 14.00 Āzenes ielā 16/20 Govers stāstīs par neparastu personību - Džozefu Hiršhornu (Joseph Hirshhorn), kurš bērnību pavadījis Latvijā, kādu laiku dzīvojis Bruklinas graustu rajonā līdz atradis savu ceļu uz pārtikušu dzīvi, nodarbojoties ar investīcijām, raktuvju biznesu un mākslas kolekcionēšanu. Hiršhorns 1955.gadā iniciēja ultramodernās «kultūras pilsētas» projektu Kanādas plašumos. Par šo projektu un par Hiršhorna muzeja un Vašingtonas Nacionālā skulptūru dārza izveides procesu varēs uzzināt Govera lekcijā.

Savukārt, 27. aprīlī plkst. 18 Latvijas Arhitektu savienības zālē, Rīgā, Torņa ielā 11, notiks austriešu pilsētplānotāja Folkmāra Pamera vieslekcija.
Folkmārs Pamers ir dzimis Lincā, Austrijā, studējis arhitektūru. Līdz 1994. gadam strādājis kā brīvais arhitekts, vēlāk pievērsies Vīnes pilsētplānošanas jautājumiem. Kopā ar pilsētplānotāju Herbertu Buhneru (Herbert Buchner) viņš strādājis pie vērienīgā Kabelwerk  projekta Vīnes dienvidu daļā, apmēram 10 minūšu braucienā no pilsētas centra.

kabelwerk.jpgKabelwek ir apmēram 100 000 kvadrātmetrus plaša industriāla teritorija Vīnē, kas pārvērsta par daudzfunkcionālu vidi ar dzīvokļiem, veikaliem, kafejnīcām, birojiem, bērnu dārzu, peldbaseinu, zaļo atpūtas zonu. Sešām pazīstamām  arhitektu komandām, piesaistot vairākus pilsētplānošanas ekspertus, aptaujājot vietējos iedzīvotājus un ļaujot sabiedrības pārstāvjiem piedalīties gan projekta ideju konkursa žūrijā, gan pašā plānošanas procesā visā projekta attīstības laikā (no 1996. līdz 2008. gadam), izdevies utopisku ideju pārvērst realitātē un radīt augstvērtīgu dzīvojamo vidi, par kādu var sapņot ikviens pilsētnieks. Kabelwerk ir izcils drosmīgas un inteliģentas pilsētplānošanas prakses piemērs.

Lekcijā Rīgā F. Pamers stāstīs par savu pieredzi, īstenojot šo apjomīgo un inovatīvo pilsētplānošanas projektu.

colliers.jpgFolkmāra Pamera lekciju rīko Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību, pateicoties Colliers International atbalstam.

Abas lekcijas notiks angļu valodā.

Visi interesenti laipni aicināti piedalīties!

RTU APF

22. aprīlis, 2010 plkst. 7:00