Vidzemes uzņēmējiem un publiskā sektora darbiniekiem iespēja iepazīt superdatora piedāvājumu

21. februāris
Foto: Pixabay.com

Kā ietaupīt ražošanas resursus, laiku un pat papildus nopelnīt, uzsākot lietot superdatoru jeb augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) resursus – to Vidzemes reģiona uzņēmēji, valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, studenti un citi interesenti varēs uzzināt «Vidzemes inovāciju nedēļā 2024», 28  februārī un 1. martā, trīs dažādos informatīvajos pasākumos, ko rīko HPC kompetences centrs «SuperS» un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs (ZIC).

28. februārī Valmierā, Vidzemes Augstskolas auditorijā «Gaismas dārzs», Tērbatas ielā 10 plkst. 14.00–17.00 notiks HPC reģionālais seminārs par superdatoru plašajām izmantošanas iespējām dažādās tautsaimniecības nozarēs, arī digitālajā lauksaimniecībā. Seminārā ar saviem pieredzes stāstiem par superdatora lietošanas ieguvumiem dalīsies speciālisti, kuri ikdienā strādā ar sevišķi lieliem datiem, ko izmanto ģeotelpiskajos projektos, astrofizikā un spēlēs. Seminārs noderēs arī studentiem – nākamajiem speciālistiem, kuru konkurētspēja darba tirgū būtiski palielināsies, apgūstot superdatora lietošanu. Lai piedalītos pasākumā, nepieciešams reģistrēties

Šajā pašā datumā Cēsīs «Vidzemes inovāciju nedēļas 2024» laikā notiks arī konference «Dažādībā rodas inovācijas», kur uzstāsies arī RTU inovāciju prorektore Liene Briede. Plašāka informācija.

Toties 1. martā plkst. 9.00–10.30 Cēsīs, Lielajā Katrīnas ielā 2 notiks brokastis, uz kurām īpaši aicināti Vidzemes uzņēmēji, kuri neformālā gaisotnē varēs uzzināt, kas īsti ir superdators un kā tā resursi var palīdzēt uzņēmumam kļūt efektīvākam un konkurētspējīgākam. Dalība superdatoru brokastīs ir bez maksas, bet nepieciešama iepriekšēja reģistrēšanās.

«Esam gandarīti, ka pie vidzemniekiem varam doties ar stāstu par superdatoru, jo inovāciju nedēļā var dibināt jaunus kontaktus, iepazīt uzņēmējdarbības sasniegumus un izaicinājumus, kā arī vienam no otra iedvesmoties, lai izmēģinātu ko jaunu,» uz pasākumiem aicina Latvijas HPC kompetences centra «SuperS» vadītājs Ilmārs Slaidiņš.

Savukārt Rīgā, RTU studentu pilsētiņā, Ķīpsalas ielā 6A, telpā «SkyLab» 28. februārī plkst. 17.00–18.30 notiks «Inovatoru safari». Tā laikā pieci dažādi inovatori klātesošos iepazīstinās ar savu pieredzi, un šis pasākums noderēs ikvienam, kurš ikdienā rada vai vēlas radīt inovācijas jaunu produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu izstrādē. Plašāka informācija.

HPC reģionālos pasākumus rīko Latvijas HPC kompetences centrs «SuperS», kas darbojas RTU HPC centra un Latvijas Universitātes (LU) Skaitliskās modelēšanas institūta īstenotajā projektā «Nacionālie kompetences centri EuroHPC» (EuroCC 2). Vidzemē pasākumus atbalsta arī Vidzemes Augstskola, «Vidzemes inovāciju nedēļa 2024», Eiropas Digitālais inovāciju centrs un Latvijas Digitālais akselerators.

«EuroCC 2» projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Augstas veiktspējas skaitļošanas kopuzņēmuma saskaņā ar granta līgumu Nr. 101101903. Kopuzņēmums saņem atbalstu no Digitālās Eiropas programmas, kā arī no Vācijas, Bulgārijas, Austrijas, Horvātijas, Kipras, Čehijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Grieķijas, Ungārijas, Īrijas, Itālijas, Lietuvas, Latvijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Slovēnijas, Spānijas, Zviedrijas, Francijas, Nīderlandes, Beļģijas, Luksemburgas, Slovākijas, Norvēģijas, Turcijas, Ziemeļmaķedonijas, Islandes, Melnkalnes un Serbijas.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

21. februāris plkst. 12:50