Videvudam Ārijam Lapsam piešķirta Pasaules Intelektuālā īpašuma «Medaļa izgudrotājiem»

16. aprīlis
.
.
Videvuda Ārijs Lapsa. Foto: Eduards Lapsa, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Būvražošanas institūta vadošajam pētniekam Videvudam Ārijam Lapsam piešķirta Pasaules Intelektuālā īpašuma «Medaļa izgudrotājiem». Apbalvojuma svinīgā pasniegšana notiks 26. aprīlī semināra «Intelektuālais īpašums un sports» laikā, kas norisināsies viesnīcā Wellton Riverside SPA Hotel, 11. novembra krastmalā 33. 

Apbalvojums V. Ā. Lapsam tiek piešķirts par inovatīvu darbību, radot izgudrojumus betona un dzelzsbetona tehnoloģiju, jaunu būvmateriālu un būvkonstrukciju, ēku siltumizolācijas jomā, kā arī popularizējot zināšanas par intelektuālā īpašuma aizsardzību. Apbalvojumam viņu izvirzīja Latvijas Zinātņu akadēmija un Patentu valde.

Pasaules Intelektuālā īpašuma (WIPO) apbalvojums «Medaļa izgudrotājiem» pirmo reizi tika pasniegts 1979. gadā, lai stimulētu radošu un inovatīvu darbību visā pasaulē un atzītu izgudrotāju ieguldījumu nacionālajā bagātībā un attīstībā.

WIPO «Medaļu izgudrotājiem» nacionālās un starptautiskās organizācijas piešķir izciliem izgudrotājiem. Īpaša uzmanība tiek pievērsta tiem, kuru izgudrojumi tiek uzskatīti par nozīmīgu ieguldījumu ekonomikas un tehnoloģiju attīstībā savās valstīs. Par kandidātiem WIPO «Medaļu izgudrotājiem» saņemšanai var kļūt tikai tās personas, kurām ir vai ir pieteikts izgudrojuma patents vai derīgais modelis. Kopš 1979. gada apmēram 2000 medaļas piešķirtas izgudrotājiem no vairāk nekā 130 valstīm, tajā skaitā Latvijas izgudrotājiem (ar pārtraukumiem kopš 2005. gada). 

Plašāka informācija par 26. aprīļa semināru
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. aprīlis plkst. 11:33

Līdzīgi raksti

Ziņas

_