Varēs iepazīt superskaitļošanas iespējas «HPC atvērtās nedēļas» laikā

20. jūnijs
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) HPC centrs sadarbībā ar partneriem aicina industrijas pārstāvjus, zinātniekus un citus interesentus piedalīties «Atvērtajā HPC nedēļā», kas norisināsies 28. un 29. jūnijā, lai iepazītos ar iespējām, ko sniedz superskaitļošana jeb augstas veiktspējas skaitļošana (high-performance computing – HPC). 

Superskaitļošana jeb HPC visā pasaulē tiek izmantota, lai krietni ātrāk veiktu liela apjoma aprēķinus un dažāda veida simulācijas, nodrošinot daudz efektīvāku procesu nekā to pieļauj personālais dators. Ar superskaitļošanas rīku palīdzību, piemēram, ir iespējams veikt simulāciju pirms ražošanas uzsākšanas, tā ietaupot resursus, jo HPC simulācija ļauj atrast piemērotākos risinājumus izejmateriāliem vai tehnoloģiskajiem procesiem.   

«Atvērtā HPC nedēļa» norisināsies RTU auditoriju mājā «Domus Auditorialis», Zundas krastmalā 8, 107. auditorijā. Pasākumu būs iespējams vērot arī tiešraidē «Zoom» platformā. Saite uz pasākumu tiks nosūtīta individuāli reģistrētajiem dalībniekiem, kuri reģistrējoties būs atzīmējuši attālinātu dalību pasākumā. 

Reģistrēšanās pasākumam.

Pasākuma pirmajā dienā, 28. jūnijā, uzņēmumu pārstāvjiem tiks demonstrēti dažādi praktiski HPC lietojuma piemēri, tā dodot iespēju iepazīties ar priekšrocībām un iespējām, ko piedāvā superskaitļošana, mākslīgā intelekta izmantošana, kā arī tehnoloģisko un vides procesu modelēšana. Pieredzē dalīsies arī uzņēmums «CastPrint», kas ieguvis finansējumu, lai ar superdatora aprēķinu palīdzību sekmīgi uzlabotu produktu kvalitāti un samazinātu ražošanas laiku. 

Savukārt 29. jūnijā uzsvars tiks likts uz superskaitļošanas pielietojumu pētniecībā un akadēmiskajā vidē. Tiks apskatītas genomu datu tīkla aktualitātes un akadēmiskais tīkls Latvijā, paraudzīsimies arī uz HPC pieslēgšanās iespējām, HPC mācību platformas piedāvājumu, šo visu noslēdzot ar praktiskiem superskaitļošanas izmantošanas piemēriem dažādās jomās.

Programma.

Pasākumu organizē HPC kompetences centrs Latvijā «SuperS» EuroHPC projektā «Nacionālie kompetences centri EuroHPC» (EuroCC) sadarbībā ar RTU HPC centru un Latvijas Universitātes (LU) Skaitliskās modelēšanas institūtu. 

Vairāk informācijas par EuroCC.

Vairāk informācijas par RTU HPC centru.

Vairāk informācijas par LU Skaitliskās modelēšanas institūtu.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. jūnijs plkst. 12:12

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi