Varēs elektroniski pieteikties pamatstudijām RTU, LU un LLU

8. jūlijs, 2010

Sākot no 12. jūlija Latvijas valsts portālā «www.latvija.lv» reflektanti varēs elektroniski pieteikties studijām Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Universitātes (LU) un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) pamatstudiju programmās – 6. jūlijā notikušajā preses konferencē apstiprināja rektori.

06.07.2010.

Sākot no šā gada, ir izveidota vienota sistēma, lai pieteiktos pamatstudijām LU, LLU un RTU. Tas nozīmē, ka topošie studenti pieteikumu studijām varēs iesniegt jebkurā no trim universitātēm un pieteikties uz jebkuru no šo trīs universitāšu piedāvātajām studiju programmām. Pieteikšanās studijām notiks pēc prioritāšu sistēmas, un konkursa rezultātā katrs reflektants iegūs vienu studiju vietu vienā studiju programmā.

Vienotajā pieteikumā studijām varēs norādīt līdz 20 prioritātēm no LU, LLU un RTU studiju programmu piedāvājuma. Reflektantiem sistēmā būs iespēja mainīt studiju programmu prioritātes, kā arī redzēt savu vietu rangā izvēlētajā studiju programmā.

Izmantojot prioritātes, konkursa rezultātu aprēķināšana notiks pēc noteikta algoritma, un katram reflektantam tiks atrasta viena labākā iespējamā vieta no viņa prioritārā secībā sakārtoto programmu saraksta, kurā noteiktajos termiņos vajadzēs reģistrēties studijām atbilstošajā universitātē.

Neatkarīgi no norādīto prioritāšu skaita reģistrācijas maksa par vienoto pieteikumu ir 20 lati. No reģistrācijas maksas ir atbrīvoti bāreņi un 1. grupas invalīdi.

Piesakoties elektroniski, samaksāt varēs, izmantojot portālā pieejamo maksāšanas iespēju ar internetbankas palīdzību. Šādā gadījumā vispirms ir jāuzraksta pieteikums un pēc tam, izvēloties vienu no piedāvātajām internetbankām, ir jāveic apmaksa.

Ir iespējams arī no portāla izdrukāt rēķinu un apmaksāt to bankā, pastā, citā internetbankā. Šādā gadījumā, ierodoties uzņemšanas punktā ar nolūku apstiprināt pieteikumu studijām, ir jāņem līdzi bankas apliecinājums par veikto maksājumu. Samaksu elektroniskajā pieteikumā var arī neveikt. Tādā gadījumā, ierodoties uzņemšanas punktā, lai apstiprinātu pieteikumu, reflektants reģistrācijas maksu var samaksāt arī uzņemšanas punkta kasē.

Lai izmantotu e-pakalpojumu, nepieciešams autentificēties ar elektronisko parakstu, mobilo ID vai internetbankas autentifikācijas līdzekļiem, vai savu lietotājvārdu un paroli.

«Lai sāktu e-pakalpojuma lietošanu, ir jāiepazīstas ar e-pakalpojuma lietošanas nosacījumiem un tie jāapstiprina. Es aicinu reflektantus ļoti uzmanīgi izlasīt e-pakalpojuma lietošanas nosacījumus, lai vēlāk nerastos nevajadzīgi pārpratumi. Konsultācijas par visiem neskaidrajiem jautājumiem varēs saņemt pa tālruni 67089003,» uzsvēra Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) direktors Māris Krastiņš.

Pieteikties studijām varēs gan elektroniski no 12. jūlija līdz 27. jūlija plkst. 24, izmantojot e-pakalpojumu portālā "www.latvija.lv", gan arī uz vietas universitātēs no 19. jūlija līdz 27. jūlijam. Pēc e-pieteikšanās reflektantam obligāti ir jāierodas vienā no tuvākajiem augstskolas uzņemšanas punktiem, lai apliecinātu savu identitāti. Paziņojumu par uzņemšanu studiju programmā reflektants saņems 2.augustā uz mobilo tālruni vai e-pastu. Pēc paziņojuma saņemšanas studentam būs jāierodas augstskolā, lai reģistrētos studijām.

VRAA paredzējusi piešķirt nelielas pārsteiguma balvas pirmajiem trim reflektantiem, kas studijām pieteiksies elektroniskās pieteikšanās sistēmā.

Gan RTU rektors Ivars Knēts, gan LU rektors Mārcis Auziņš pauda cerību, ka turpmākajos gados e-pieteikumu sistēmai pievienosies arī citas augstskolas. Viņi arī atgādina, ka, neskatoties uz e-pieteikumu sistēmu, joprojām saglabājas arī iepriekšējā pieteikšanās sistēma klātienē, kad studenti ierodas izvēlētajā augstskolā un piesakās studijām, lai klātienē iepazītu universitātes vidi.

RTU šajā projektā ir ļoti nozīmīga loma – kā pastāstīja RTU rektors I. Knēts, – RTU administrēs gan sistēmas informatīvā tālruņa darbu, gan rūpēsies par elektroniskas pieteikšanās sistēmas drošību – RTU atrodas serveri, kas nodrošinās sistēmas darbību.

Kā ziņots, elektroniskā pakalpojuma sadaļas izstrādes un Vienotās uzņemšanas pamatstudiju programmatūras izstrādes plānotās izmaksas ir 105 367 lati. Šis pakalpojums tika veidots Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektā «E-pakalpojumi un to infrastruktūras attīstība».

RTU Informācijas centrs

8. jūlijs, 2010 plkst. 9:19