Valsts prezidents tikās ar Latvijas universitāšu rektoriem

31. oktobris, 2011

Ceturtdien, 3. novembrī, Rīgas pilī Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar Latvijas universitāšu rektoriem, ar kuriem apsprieda augstākās izglītības jautājumus, ziņo nra.lv.

Tikšanās galvenais mērķis bija apspriest tikko apstiprinātā izglītības unzinātnes ministra Roberta Ķīļa priekšlikumus, kuri paredz jaunu finansēšanas modeli augstākajā izglītībā.

Rīgas pilī viesojās Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis, Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektors Juris Skujāns, Rīgas Stradiņa universitātes rektors Jānis Gardovskis, Liepājas Universitātes rektors Jānis Rimšāns un Latvijas Universitāšu asociācijas sekretārs Artūrs Zeps.

Valdības deklarācija paredz 2014. gadā ieviest principiāli jaunu augstākās izglītības finansēšanas modeli, kas veicinātu maksimālu augstākās izglītības pieejamību, tās starptautiskās konkurētspējas objektīvi novērtējamu kāpumu un taisnīgumu.

Paredzēts arī novērst augstākās izglītības un zinātnes programmu dublēšanos, fragmentāciju un savrupību. No budžeta finansēto fundamentālo zinātni un pētniecību plānots koncentrēt universitātēs, un reģionu augstskolās, izvērtējot iespējas integrēt tajās valsts zinātniskos institūtus un lielās universitātes slimnīcas.

RTU Informācijas centrs

31. oktobris, 2011 plkst. 14:51