Valsts prezidents sveic RTU Inženierzinātņu vidusskolu par sasniegumiem

30. augusts, 2019
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) pārstāvjiem svinīgi pasniedza Ata Kronvalda fonda apbalvojumu «Lielā Pūce» mazo skolu kategorijā, kurš tiek piešķirts par skolēnu sasniegumiem pilsētas un valsts olimpiādēs un skolas īpašumā būs jau ceturto gadu pēc kārtas. Tāpat prezidents skolas pārstāvjiem pasniedza apliecinājumu par otro vietu fonda veidotajā Zvaigžņu reitingā – tajā iekļautas skolas, kuru skolēniem bijuši augstākie sniegumi starptautiskajās mācību olimpiādēs.

Zvaigžņu reitingā izvērtētas skolas pēc skolēnu iegūtajām godalgotajām vietām un atzinībām starptautiskajās mācību olimpiādēs no 2018. gada 1. jūnija līdz 2019. gada 1. jūnijam. RTU IZV augstais novērtējums reitingā sasniegts, pateicoties četru skolēnu – Artjoma Ubaidulajeva, Ernesta Tomasa Auziņa, Roberta Pavlovska, Annas Bumbieres – gūtajiem panākumiem, kā arī jauniešu pedagogiem, kuri viņiem palīdzēja olimpiādēm sagatavoties. A. Ubaidulajevs ieguva atzinību 59. starptautiskajā matemātikas olimpiādē, kas 2018. gadā no 3. līdz 14. jūlijam norisinājās Rumānijas pilsētā Kluža-Napokā, absolvents E.T. Auziņš – bronzas godalgu 29. starptautiskajā bioloģijas olimpiādē, kas 2018. gadā no 15. līdz 22. jūlijam norisinājās Teherānā, Irānā, absolvents R. Pavlovskis – zelta godalgu Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē, kas 2018. gadā no 14. līdz 21. septembrim norisinājās Maskavā, A. Bumbiere – bronzas godalgu ES Dabaszinātņu olimpiādē, kas 2019. gadā no 4. līdz 11. maijam notika Almadā, Portugālē.

Zvaigžņu reitinga 1. vietā ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, bet trešajā – Olaines 1. vidusskola. Iepriekšējā gadā RTU IZV Zvaigžņu reitingā ieņēma dalīto trešo vietu.

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā, kas 30. augustā norisinājās Rīgas pilī, tika sveikti vairāki pedagogi, skolu reitinga pirmo piecu vietu ieguvējas lielo skolu, mazo skolu un valsts ģimnāziju grupā, kā arī skolas – Zvaigžņu reitinga laureātes.

Sveicot balvu laureātus, Valsts prezidents pateicības vārdus veltīja Latvijas pedagogiem un uzsvēra, ka jāpadara visai sabiedrībai redzams tik svarīgais skolotāju darbs, kurš ikdienā ir nepamanāms. «Jūs esat jauniešu mentori, iedvesmotāji un paraugi, pēc kuriem tiekties,» uzrunājot pedagogus, norādīja E. Levits.

A. Konvalda fonds ir sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir Latvijas talantīgāko skolēnu apzināšana un viņu izglītības sekmēšana. Fonds ik gadu veido reitingus, kuros analizēti Latvijas skolēnu sasniegumi mācību priekšmetu olimpiādēs Latvijas pilsētu, valsts un starptautiskajā mērogā, kā arī dalība zinātniskajās konferencēs un konkursos. Par izcilu darbu ar skolēniem fonds piešķir apbalvojumus arī pedagogiem. Apbalvojumu mērķis ir paaugstināt skolēnu mācību un zinātniski pētnieciskā darba prestižu, kā arī palielināt pedagogu un izglītības organizatoru ieinteresētību darbā ar skolēniem, kuriem ir radošas spējas un tieksme patstāvīgi apgūt zināšanas. Fonds apbalvojumus piešķir kopš 1989. gada, un pavisam tā pastāvēšanas laikā ir apbalvoti 155 pedagogi.

Ata Kronvalda fonda skolu reitingi

Apbalvošanas ceremonijas tiešraides ieraksts