Valsts prezidents sveic IZV skolotāju Lauru Fjodorovu, novērtējot ieguldījumu talantīgu skolēnu izglītošanā

25. augusts, 2021
.
.
.
RTU Inženierzinātņu vidusskolas ķīmijas skolotāja Laura Fjodorova ar absolventu Džonatanu Miku Melgalvi (centrā) Rīgas pilī, saņemot apliecinājumu par otro vietu Ata Kronvalda fonda veidotajā Zvaigžņu reitingā, kur tiek vērtēti skolēnu sasniegumi starptautiskās mācību olimpiādēs. Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

Par ieguldījumu talantīgu skolēnu izglītošanā un skolēnu zinātniskās darbības vadīšanā Valsts prezidents Egils Levits Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) ķīmijas skolotājai Laurai Fjodorovai pasniedz Ata Kronvalda balvu. IZV saglabā otro vietu Ata Kronvalda fonda veidotajā Zvaigžņu reitingā, novērtējot skolēnu sasniegumus starptautiskās mācību olimpiādēs.

Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē L. Fjodorovas skolnieki šogad izcīnīja medaļas – Džonatans Miks Melgalvis ieguva sudraba medaļu, savukārt Edvards Jānis Treijs – bronzu. Abi jaunieši šogad absolvēja IZV. Arī iepriekšējos gados IZV skolēni uzrādījuši izcilus rezultātus starptautiskās ķīmijas olimpiādēs. 

IZV skolēni aizvadītājā mācību gadā veiksmīgi startējuši vēl vairākās starptautiskās mācību olimpiādēs, apliecinot IZV izglītības augsto līmeni. Piemēram, starptautiskajā ekonomikas olimpiādē Valts Vītums-Jaunzems ieguva sudraba medaļu. Viņam olimpiādei palīdzēja sagatavoties skolotāja Līga Kamola, kuras skolēni arī iepriekšējos gados starptautiskajās olimpiādēs ieguvuši zelta, bronzas un sudraba medaļas. Arī V. Vītums-Jaunzems nu jau ir IZV absolvents. 

Savukārt ģeogrāfijas skolotāja Agra Lipsberga līdz zelta medaļai 17. starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē aizvadīja Dž. M. Melngalvi. Viņš šogad ieguva sudraba medaļu arī Eiropas ģeogrāfijas olimpiādē. Ar A. Lipsbergas atbalstu arī pagājušā gada Eiropas ģeogrāfijas olimpiādē viens no IZV skolniekiem ieguva bronzas medaļu.

Aizvadītajā mācību gadā IZV skolēni ar izciliem panākumiem startēja arī globālajā apkārtējās vides jautājumu olimpiādē «Genius», Eiropas eksperimentālo zinātņu olimpiādē, starptautiskajā Mendeļejeva olimpiādē ķīmijā, starptautiskajā filozofijas olimpiādē un citur.

Novērtējot skolēnu augstos sasniegumus starptautiskās mācību olimpiādēs no 2020. gada 1. jūnijam līdz 2021. gada 1. jūnijam, Ata Kronvalda fonds IZV ierindojis Zvaigžņu reitinga otrajā vietā. Skola saglabā savu vietu reitingā, pēc kopējā punktu skaita atpaliekot tikai no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. 

Līdzīgi kā Ata Kronvalda fonda veidotā Lielās pūces reitinga, arī Zvaigžņu reitinga mērķis ir palielināt pedagogu un izglītības darbinieku ieinteresētību darbā ar talantīgiem skolēniem, kuriem ir tieksme patstāvīgi apgūt zināšanas, kā arī informēt sabiedrību par skolām, kas spēj sagatavot skolēnus ar augsta līmeņa zināšanām. 

Zvaigžņu reitings. 

25.08.2021. Valsts prezidents Egils Levits piedalās ikgadējā Ata Kronvalda balvas, ceļojošās balvas “Lielā Pūce” un “Mazā Pūce” pasniegšanas ceremonijā

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

25. augusts, 2021 plkst. 16:00

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi