Valsts prezidents RTU Inženierzinātņu vidusskolai pasniedz Lielo pūci, apliecinot skolēnu izcilo sniegumu valsts un starptautiskajā līmenī

2. oktobris, 2023
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV) par izcilu sniegumu valsts mācību priekšmetu olimpiādēs 2022./2023. mācību gadā jau astoto gadu pēc kārtas ir ieguvusi pirmo vietu Ata Kronvalda fonda apkopotajā skolu reitingā mazo skolu grupā, un 29. septembrī skolas vadība no valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rokām saņēma ceļojošo balvu – Lielo pūci. Savukārt otro vietu IZV ieguva «Zvaigžņu reitingā», kurā vērtēti skolēnu sasniegumi starptautiskajās olimpiādēs.  

IZV skolēnu sniegums zinātniski pētnieciskajā darbībā, mācību priekšmetu olimpiādēs un radošajās skatēs novērtēts ar 159 ballēm mazo skolu grupā, kur skolēnu skaits 10.–12. klasē ir mazāks par 100. Ar šādu rezultātu IZV krietni atraujas no pārējām mazajām skolām reitingā, kur otrajā vietā ierindotā Daugavpils Saskaņas pamatskola ir ieguvusi 46,25 balles, savukārt Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola – 44,78 balles. Toties Valsts ģimnāziju grupā pirmā vieta – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai, kas ieguvusi 174,45 balles, otrā – Rīgas Valsts 2. ģimnāzijai (137,94 balles) un trešā – Āgenskalna Valsts ģimnāzijai (47,95 balles), savukārt lielo skolu grupā pirmā vieta Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolai – licejam (91,06 balles), otrā – Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolai (53,82 balles) un trešā – Rīgas Zolitūdes ģimnāzijai (51,74 balles). 

Jau tradicionāli IZV iegūst otro vietu arī Ata Kronvalda fonda apkopotajā «Zvaigžņu reitingā», kurā vērtēti Latvijas skolu skolēnu panākumi starptautiskajās olimpiādēs. Pirmā vieta šajā reitingā – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai. 

Balvu pasniegšana norisinājās īsi pirms Skolotāju dienas, kas tiek svinēta oktobra pirmajā svētdienā. Tieši pedagogu darbs, aizrautība un atbalsts ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem skolēnu sagatavošanai valsts un starptautiskajām olimpiādēm, tāpēc Valsts prezidents skolotājiem veltīja sirsnīgus un atzinīgus vārdus: «Es ticu, ka arī jūs dažreiz pārņem pesimisms, neticība saviem spēkiem un kārtīgs latvieša «Ko nu es». Kad tas notiks nākamreiz, paskatieties uz šo apbalvojumu. Un pēc tam pats svarīgākais – paskatieties spogulī. Jo tur pretim stāvēs spēcīga, gudra skolotāja ar sirdi pareizajā vietā. Skolotāja, kuras nozīmē skolēnu acīs nevis ar gadiem zudīs, bet gan skolotāja, kuras reiz pateiktie vārdi ar katru mirkli kļūs tikai nozīmīgāki!»

Ata Kronvalda fonda skolu reitinga mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par skolu pieredzi un iespējām talantīgo skolēnu spēju izkopšanā. Savukārt «Zvaigžņu reitinga» mērķis ir palielināt pedagogu ieinteresētību darbā ar talantīgiem skolēniem, kuri patstāvīgi apgūst zināšanas, kā arī informēt sabiedrību par skolām, kas spēj sagatavot skolēnus ar augsta līmeņa zināšanām. 

RTU IZV sasniegumi ir likumsakarīgi, jo universitāte vidusskolu 2015. gadā dibināja, lai atbalstītu talantīgus Latvijas jauniešus, kuri vēlas savu nākotni saistīt ar inženierzinātnēm, kā arī lai popularizētu inženierzinātnes kā nākotnes izglītības un karjeras perspektīvu. IZV sniegumu veicina augsti kvalificēti mācībspēki, mūsdienīga mācību tehniskā bāze, kā arī motivēti un mērķtiecīgi skolēni. IZV skolēni jau kopš skolas izveides apliecina savu talantu un zināšanas, Latvijas un starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādes parādot izcilu sniegumu un iegūstot godalgas. Skolā mācās 72 skolēni – 24 katrā vidusskolas klašu grupā, un jauniešu interese par mācībām IZV ir liela – uz vienu mācību vietu ik gadu ir aptuveni 10 pretendenti.

RTU Inženierzinātņu vidusskola saņem Lielo pūci

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. oktobris, 2023 plkst. 13:15

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi