Valmierā un Liepājā notiks Tehniskās jaunrades diena

19. novembris, 2009

Nedēļas nogalē, 21. un 22. novembrī, Valmierā un Liepājā norisināsies Tehniskās jaunrades diena, kuras laikā bērni un jaunieši treneru vadībā gudros un veidos inovatīvas ierīces un produktus, to skaitā, lidmodeļus, robotus, traipu tīrītājus, katapultas u. c.

19.11.2009.

Sestdien, 21. novembrī, no plkst. 12 līdz 18 Tehniskās jaunrades dienanoritēs Vidzemes Augstskolā (ViA), Valmierā, Cēsu ielā 4, Konferenčuzālē, kā arī C 229. un C 311. auditorijā.

Svētdien, 22. novembrī, no plkst. 12 līdz 18 Tehniskās jaunradesdiena noritēs Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiālē, Liepājā,Vānes ielā 4, Lielajā aulā, 201., 202. un 305. auditorijā.

Reģistrēties dalībai Tehniskās jaunrades dienā iespējams vai nu klātienē, ierodoties pasākumā, vai arī mājaslapā.

Tehniskās jaunrades dienas laikā pieredzējuši treneri jauniešiempiedāvās vairāku veidu aktivitātes – «Robotikas darbnīcā», «Mehānikaspraktikumā», «Ķīmijas laboratorijā» u. c. «Ķīmijas laboratorijas»organizatori sarūpējuši arī īpašu piedāvājumu – Tehniskās jaunradesdienā būs iespējams pārbaudīt līdzpaņemto ūdens paraugu kvalitāti.

Tehniskās jaunrades dienu laikā Valmierā un Liepājā darbosies arīinformācijas stends, kur būs iespējams iegūt informāciju par izglītībasiespējām dabas un inženierzinātņu jomā, tiks organizēts konkurss«Apkārt inženierzinātnēm», notiks biedrības «Zināšanu un inovācijassabiedrība» informatīvā prezentācija «Sameklē atbalstu savaiinovācijai!».

Tehniskās jaunrades diena 1. novembrī jau norisinājās Rīgā, RīgasTehniskajā universitātē (RTU), 7. novembrī – Jelgavā, LatvijasLauksaimniecības universitātē, bet 14. novembrī – Daugavpilī,Daugavpils Universitātē. Kopumā Tehniskās jaunrades dienu  irapmeklējuši vairāk nekā 300 interesenti. Tehniskās jaunrades dienulaikā ir uzkonstruētas vairāk nekā 45 katapultas un 60 lidmodeļi, kāarī izveidoti 45 unikāli traipu tīrītāji un 25 roboti u. c.

Tehniskās jaunrades dienas novembrī norisinās visās lielākajās Latvijaspilsētās. Pasākuma mērķis ir atjaunot tehniskās jaunrades tradīcijas unrosināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm un inovācijām.

Tehniskās jaunrades dienas tiek organizētas Latvijas Investīciju unattīstības aģentūras projekta «Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijasprogramma» ietvaros, to līdzfinansē  Eiropas Reģionālās attīstībasfonds un Eiropas Savienība. Pasākumu organizē Rīgas Tehniskāsuniversitātes Studentu parlaments, un to atbalsta biedrība «Zināšanu uninovācijas sabiedrība».

Papildu informācija.

19. novembris, 2009 plkst. 9:31