Vairāki RTU profesori ievēlēti par LZA locekļiem

28. novembris, 2023
RTU Elektronikas un Telekomunikāciju fakultātes Telekomunikāciju institūta vadošais pētnieks un tenūrprofesors Oskars Ozoliņš. Foto no RTU arhīva

Par Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) īsteno locekli ievēlēta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesore Kristīne Šalma-Ancāne un tenūrprofesors Oskars Ozoliņš. Savukārt profesors Sergejs Gaidukovs ievēlēts par LZA korespondētājlocekli.

Profesore K. Šalma-Ancāne ir RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas katedras vadītāja un RTU Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošā pētniece. Viņas zinātniskā darbība saistīta ar multifunkcionāliem kompozītmateriāliem uz kalcija fosfātu un bionoārdāmu polimēru bāzes ārstnieciskai kaulaudu inženierijai. Šobrīd tiek izstrādāti injicējami bioaktīvi un antibakteriāli biokompozītmateriāli kaulaudu reģenerācijai.

Savukārt O. Ozoliņš ir Elektronikas un Telekomunikāciju fakultātes Telekomunikāciju institūta vadošais pētnieks un tenūrprofesors. Kopš 2019. gada viņš ir LZA ārzemju loceklis. O. Ozoliņš nodarbojas ar optisko starpsavienojumu izstrādi un izpēti datu centriem un optiskai skaitļošanai, kā arī ciparu signālu apstrādi. Viņa zinātniskā darbība saistīta arī ar bezvadu optiskajām sakaru sistēmām, nākamās paaudzes mobilajām sakaru sistēmām, optiskās apstrādes fiziku, optiskajiem elementiem un komponentēm.

Kopumā LZA pilnsapulcē ievēlēti 11 jauni īstenie locekļi, divi ārzemju locekļi, viens goda loceklis un četrpadsmit korespondētājlocekļi. Starp jaunajiem korespondētājlocekļiem ir RTU MLĶF Polimērmateriālu institūta profesors S. Gaidukovs. Viņa zinātnisko pētījumu virzieni ir polimēru ķīmija un tehnoloģija, polimēru fizika un fizikālā ķīmija, tehnoloģija un pārstrāde, polimēru kompozītmateriāli, koloidālās sistēmas, mīkstviela, materiālzinātne un materiālu inženierija.

Par korespondētājlocekli ievēlēts arī MLĶF docents, Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) vadošais pētnieks Jānis Veliks un Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) preklīniskās biomateriālu izvērtēšanas grupas vadītājs, OSI vadošais pētnieks Antons Sizovs.

Vairāk informācijas.

Saistītie tagi: