Vācijas Vides fonda stipendijas Baltijas valstīs

8. jūlijs, 2013

Vācijas Vides fonds jauno speciālistu tālākizglītībai piedāvā augstskolu absolventiem stipendijas vides aizsardzības jomā. Stipendiju programmas mērķis ir aktuālu vides pētniecības tēmu izstrāde un vides situācijas uzlabošanas veicināšana Latvijas Republikā vai Vācijā, kā arī starptautisku sadarbības kontaktu veidošana.

Šī stipendiju programma sniedz Latvijas studentiem 2 dažādas iespējas:

• maģistrantiem 6-12 mēnešus papildināt zināšanas praktiski līdzdarbojoties vācu firmās, pētniecības iestādēs jeb universitātēs vai
  • gada garumā turpināt izstrādāt (vākt nepieciešamos datus, izmantot kādas īpašas tehnoloģijas, pieredzi vai iespējas) kādā no Latvijas universitātēm iesāktu doktora disertāciju. Uzturēšanās laiku Vācijā iespējams plānot arī pa daļām. Disertācijas tēma un vadītājs jāizvēlas kādā no Latvijas universitātēm, aizstāvēšana notiks Latvijā.

Uzturēšanās vietu (partnerorganizāciju) palīdz sameklēt Vācijas Vides fonds (VVF). Stipendijas - 1060 eiro mēnesī. VVF apmaksā arī veselības apdrošināšanu (obligāta).

Lai pieteiktos stipendijai jābūt pabeigtai maģistrantūrai (ne senāk kā pirms 2-3 gadiem), praktiskās darbības pieredzei un vācu valodas zināšanām.

Pieteikums sastāv no aizpildītas pieteikuma formas, kam jāpievieno sekojoši dokumenti:

• Projekta pieteikums par tēmu, ar kuru topošais stipendiāts šīs programmas ietvaros vēlas nodarboties, kā arī pamatojums tēmas izvēlei. Maksimālais teksta garums 3 A4 formāta lapas. Aprakstam jābūt sekojošam: ievads, problēmas atainojums, aktualitāte pasaules mērogā un Latvijā. Projekta mērķis, darba metodika. Sagaidāmie rezultāti un to nozīme praksē vai zinātnē.
  • CV, kontaktinformācija.
  • Publikācijas, pētniecības projekti.*
  • Diploma kopija un atzīmju saraksts (iespējams iesniegt vēlāk, pēdējais termiņš pirms atlases sarunas).**
  • Rakstisks diplomdarba vadītāja ieteikums.*
  • Vācu valodas prasmi apliecinoši dokumenti.

*- šos dokumentus iespējams iesniegt arī angļu valodā.
**- šiem dokumentiem jāpievieno tulkojums vācu valodā (vai oriģināls pielikums angļu valodā), kas jāapstiprina augstskolā (nav nepieciešams apstiprināt notariāli).

Pieteikšanās stipendijai notiek on-line http://www.dbu.de/1457.html, tā sākas 15. martā un ilgst līdz 1. augustam. Reģistrējoties ir jāaizpilda noteikta forma un lejupjāielādē augstāk minētie dokumenti.
Kandidāti saņem rakstisku ielūgumu atlases sarunām, kas katru gadu notiek septembra/oktobra mēnesī. Uzņemšanas komisija veic stipendiātu atlasi konkursa kārtībā.

Papildu informācija vācu valodā.

Tuvāku informāciju un pieteikuma veidlapu varat atrast Vācijas Vides fonda mājaslapā.

Par VVF bijušo stipendiātu iespaidiem var iepazīties www.dbu.id.lv.
Kontaktpersona Vācijas Vides fondā, Vācijā: Christiane Grimm, e-pasts:

8. jūlijs, 2013 plkst. 14:37