Vācijas Vides fonda stipendijas

11. maijs, 2008

Šī stipendiju programma sniedz Latvijas studentiem 2 dažādas iespējas:  maģistrantiem 6 - 12 mēnešus papildināt zināšanas praktiski līdzdarbojoties vācu firmās, pētniecības iestādēs un universitātēs vai gadu turpināt izstrādāt (vākt nepieciešamos datus, izmantot kādas īpašas tehnoloģijas, pieredzi vai iespējas) kādā no Latvijas universitātēm iesāktu doktora disertāciju. Uzturēšanās laiku Vācijā iespējams plānot arī pa daļām. Disertācijas tēma un vadītājs jāizvēlas kādā no Latvijas universitātēm, aizstāvēšana notiks Latvijā.

Uzturēšanās vietu (partnerorganizāciju) palīdz sameklēt Vācijas Vides fonds (VVF). Stipendijas - 1060 eiro mēnesī. VVF apmaksā arī veselības apdrošināšanu (obligāta).

Lai pieteiktos stipendijai jābūt pabeigtai maģistrantūrai (ne senāk kā pirms 2 - 3 gadiem), praktiskās darbības pieredzei un vācu valodas zināšanām.

Pieteikums sastāv no aizpildītas pieteikuma formas, kam jāpievieno šādi dokumenti:
Projekta pieteikums par tēmu, ar kuru topošais stipendiāts šīs programmas ietvaros vēlas nodarboties, kā arī pamatojums tēmas izvēlei. Maksimālais teksta garums 3 A4 formāta lapas. Aprakstam jābūt sekojošam: ievads, problēmas atainojums, aktualitāte pasaules mērogā un Latvijā. Projekta mērķis, darba metodika. Sagaidāmie rezultāti un to nozīme praksē vai zinātnē.
CV, kontaktinformācija.
Publikācijas, pētniecības projekti.*
Diploma kopija un atzīmju saraksts (iespējams iesniegt vēlāk, pēdējais termiņš pirms atlases sarunas).**
Rakstisks diplomdarba vadītāja ieteikums.*
Vācu valodas prasmi apliecinoši dokumenti.

Aizpildītās pieteikuma formas un dokumentu oriģināli jānosūta Deutsche Bundesstiftung Umwelt pa pastu vienā eksemplārā, adresējot Dr. Nicole Redeker-Freyer, Deutsche Bundesstiftung Umwelt, Nationales & Internationales Stipendienprogramm, Postfach 1705, 49007 Osnabrück, Deutschland.

*- šos dokumentus iespējams iesniegt arī angļu valodā.
**- šiem dokumentiem jāpievieno tulkojums vācu valodā, kas jāapstiprina augstskolā (nav nepieciešams apstiprināt notariāli).

Dokumentu iesniegšanas termiņš ir 31. jūlijs. Kandidāti saņem rakstisku ielūgumu atlases sarunām, kas notiks septembrī. Uzņemšanas komisija veic stipendiātu atlasi konkursa kārtībā.

Tuvāku informāciju un pieteikuma veidlapu varat atrast Vācijas Vides fonda mājaslapā: http://www.dbu.de/654.html.

Kontaktpersona Vācijas Vides fondā, Vācijā: Nicole Redeker-Freyer, e-pasts:

Kontaktpersona Latvijā: Zane Upmane, e-pasts: ,  tālr. 26317298

11. maijs, 2008 plkst. 21:34