Vācijas Vides fonda stipendijas

26. aprīlis, 2010

26.04.2010.

Vācijas Vides fonds  jauno speciālistu tālākizglītībai piedāvā augstskolu absolventiem stipendijas vides aizsardzības jomā. Stipendiju programmas mērķis ir aktuālu vides pētniecības tēmu izstrāde un vides situācijas uzlabošanas veicināšana Latvijas Republikā vai Vācijā, kā arī starptautisku sadarbības kontaktu veidošana.

Stipendiju programma sniedz Latvijas studentiem iespēju 6-12 mēnešus veikt zinātniskus pētījumus un papildināt zināšanas praktiski līdzdarbojoties vācu firmās, pētniecības iestādēs vai universitātēs, vai gada garumā turpināt izstrādāt (vākt nepieciešamos datus, izmantot kādas īpašas tehnoloģijas, pieredzi vai iespējas) kādā no Latvijas universitātēm iesāktu doktora disertāciju.

Uzturēšanās laiku Vācijā iespējams plānot arī pa daļām. Disertācijas tēma un vadītājs jāizvēlas kādā no Latvijas universitātēm, aizstāvēšana notiks Latvijā.

Uzturēšanās vietu (partnerorganizāciju) palīdz sameklēt Vācijas Vides fonds. Stipendijas apjoms ir 1060 eiro mēnesī. Vācijas Vides fonds apmaksā arī veselības apdrošināšanu, kas ir nepieciešama, lai uzturētos Vācijā.

Lai pieteiktos stipendijai jābūt pabeigtai maģistrantūrai (ne senāk kā pirms 2-3 gadiem), praktiskās darbības pieredzei un  vācu valodas zināšanām.

Pieteikums sastāv no aizpildītas pieteikuma formas, kam jāpievieno šādi dokumenti:

• Projekta pieteikums par tēmu, ar kuru topošais stipendiāts šīs programmas ietvaros vēlas nodarboties, kā arī pamatojums tēmas izvēlei. Maksimālais teksta garums 3 A4 formāta lapas. Aprakstā jāiekļauj: ievads, problēmas apraksts, aktualitāte pasaules un Latvijas kontekstā, projekta mērķis, darba metodika. Sagaidāmie rezultāti un to nozīme praksē vai zinātnē.
  • CV, kontaktinformācija.
  • Publikācijas, pētniecības projekti.*
  • Diploma kopija un atzīmju saraksts (iespējams iesniegt vēlāk. Pēdējais termiņš pirms intervijas). **.
  • Rakstisks diplomdarba vadītāja ieteikums*.
  • Vācu valodas prasmi apliecinoši dokumenti.

* Šos dokumentus var iesniegt angļu valodā.

**  Šiem dokumentiem jāpievieno tulkojums vācu valodā, kas jāapstiprina augstskolā (notariāls apstiprinājums nav vajadzīgs).

Pieteikumi (aizpildītas pieteikuma formas un dokumentu oriģināli) 2011. gada stipendijām jānosūta Deutsche Bundesstiftung Umwelt, Nationales & Internationales Stipendienprogramm, Postfach 1705, 49007 Osnabrueck, Deutschland pa pastu vienā ekesmplārā, adresējot tos Dr. Hans-Christian Schaefer līdz š. g. 15. jūlijam. Dokumentu elektroniskā versija jānosūta uz e-pastu: .

Uzņemšanas komisija veic stipendiātu atlasi konkursa kārtībā. Kandidāti saņems rakstisku ielūgumu atlases sarunām, kas notiks septembrī.

Tuvāku informācija un pieteikuma formas par stipendiju programmu atrodama Vācijas Vides fonda mājaslapā.

Kontaktpersonas Vācijas Vides fondā, Vācijā: Dr. Hans-Christian Schaefer  (e-pasts: ). Kontaktpersonas Latvijā: Zane Upmane (e-pasts: ; tālr. 26317298) un Darja Markova (e-pasts )

Informācija par bijušajiem Latvijas stipendiātiem, viņu izpētes un prakses tēmām atrodama šeit.

26. aprīlis, 2010 plkst. 12:15