Vācijas uzņēmuma «TÜV Rheinland» viceprezidents iepazīstas ar RTU tapušajām tehnoloģijām un inovācijām

16. februāris
.
.
.
Foto – Toms Norde

Lai uzzinātu jaunumus Latvijas zinātnē, tehnoloģijās un inovācijās, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) viesojās Vācijas uzņēmuma «TÜV Rheinland» viceprezidents  Matiass Šūberts (Matthias Schubert). Viņš apskatīja RTU zinātniskās laboratorijas, tikās ar zinātniekiem un RTU vadību – rektoru Tāli Juhnu un inovāciju prorektori Lieni Briedi. 

Sarunā ar viesi RTU rektors akcentēja universitātes stratēģisko prioritāti – sadarbību ar industriju un inovāciju radīšanu, šajā procesā iesaistot ne tikai zinātniekus, bet rosinot arī studentus jau no pirmajiem studiju gadiem universitātē iemēģināt roku savu zinātņietilpīgu produktu veidošanā. M. Šūbertam bija iespēja iepazīties ar vienu šādu piemēru – RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes studenta Kārļa Bērziņa un RTU Rīgas Biznesa skolas studenta Toma Rožkalna radīto zemūdens dronu, kas var veikt apsekošanas un meklēšanas operācijas Latvijas klimatiskajos apstākļos, kā arī reāllaikā iegūt dažāda veida datus un informāciju par ūdens ekosistēmu. Par studentu veikumu ir interese arī industrijā, tāpēc zemūdens drona komercializācijai izveidots jaunuzņēmums «SUBmerge Baltic».

RTU vadība viesi iepazīstināja arī ar nākotnes iecerēm, veidojot trīs izcilības iniciatīvas – Ūdeņraža ekselences centru, mikročipu testēšanas centru un Baltijas inovatīvu daļiņu terapijas centru, kur veikt pētījumus, kā ar inovatīvām metodēm ārstēt līdz šim grūti dziedināmas onkoloģiskās slimības. Tāpat tika iezīmēta nākotnes vīzija Ķīpsalu veidot par inovāciju salu, kur satiekas zinātne ar industriju un top nākotnes tehnoloģijas. 

Nelielu ieskatu RTU zinātnieku ieguldījumā nākotnes tehnoloģiju izveidē M. Šūberts guva laboratoriju apskates laikā. RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes (DITEF) Šķiedru optikas pārraides sistēmu laboratorijā, kas nodarbojas ar mikročipu pētniecību, viesim bija iespēja iepazīties ar pasaules rekordiem, kurus RTU zinātnieki ir sasnieguši, pētot iespējas, kā ar pēc iespējas mazāku enerģijas daudzumu un mazāku siltuma izdali datus varētu pārraidīt pēc iespējas ātrāk un drošāk ar mazākām ierīcēm. 

DITEF piedāvāja iepazīties arī ar robotikas inženieru veikumu un apskatīt gan jau izveidotās robotizētās sistēmas, gan ierīces, ar kādām strādā zinātnieki, gan arī aplūkot studentu darbus. Savukārt, apskatot DITEF liela kustību diapazona robotizēto simulatoru, viesim tika demonstrētas dažādas programmas, kas simulē gan lidaparātu vadīšanu, gan bobsleja trasi, un tiek lietotas ne tikai izpētē, bet arī tīri praktiskām vajadzībām. 

Apliecinot zinātnes un industrijas sadarbību, vizītē piedalījās ar industrijas pārstāvji no uzņēmuma «Latvijas Mobilais telefons» un «5G Techritory» ekosistēmas. 

RTU viesojas Latvijas goda konsuls Vācijā Matiass Šūberts

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. februāris plkst. 12:27

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi