Uzņēmums «Instro» dāvina jaunus mērinstrumentus RTU Mašīnbūves un mehatronikas katedrai

18. maijs, 2021
.
.
.
RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Mašīnbūves un mehatronikas katedras studentiem studiju un pētniecības darbus veikšanai turpmāk būs pieejami mūsdienīgi mērinstrumenti. RTU Foto: Jānis Lungevičs

Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes studenti turpmāk studiju un pētniecības darbus varēs veikt, izmantojot jaunus mērinstrumentus – identiskus tiem, ko šobrīd aktīvi izmanto industrijā. Tas ir iespējams, pateicoties uzņēmuma «Instro» dāvinājumam. 

Uzņēmums Mašīnbūves un mehatronikas katedrai uzdāvinājis jaunus mērinstrumentus teju astoņu tūkstošu eiro vērtībā. Šādu lēmumu tas pieņēma pēc vizītes studentu metroloģijas laboratorijā, kurā izmantotais aprīkojums ir morāli un fiziski novecojis.

Starp dāvinātajiem mērinstrumentiem ir analogie un digitālie bīdmēri, dziļuma mērīšanas bīdmēri, analogie un digitālie indikatori, indikatoru statīvi, granīta plāksnes, programmējamie indikatori, to statīvi un vadības pultis, datu kabeļi digitālo mērinstrumentu saslēgšanai ar datoriem, datu pedāļi, kas ļauj nosūtīt datus no mērinstrumenta uz datoru, kā arī moderns bezvadu datu pārraides komplekts. Tas mērījuma rezultātus nosūta uz pasniedzēja datoru, tādejādi pasniedzējam ļaujot kontrolēt studenta mērījumu procesu, stāsta Mašīnbūves un mehatronikas katedras pētnieks, «Mitutoyo» metroloģijas laboratorijas vadītājs Jānis Lungevičs. 

«Instro» ir japāņu uzņēmuma «Mitutoyo» Latvijas pārstāvis. Ar tā atbalstu 2018. gada septembrī RTU izveidota Baltijā modernākā un vislabāk aprīkotā metroloģijas laboratorija. Jau vairāk nekā divus gadus «Mitutoyo» nodrošina to, ka RTU studentiem un zinātniekiem bez maksas pieejamas vismodernākās dimensiju mērīšanas iekārtas. Tas ļauj RTU zinātniekiem arī sadarboties ar uzņēmumiem un organizācijām. 

Drīzumā katedra varētu saņemt vēl vienu vērtīgu dāvinājumu. Reaģējot uz «Instro» veikumu, arī uzņēmums «Mitutoyo Poland Sp.o.o.» plāno veikt dāvinājumu. Kopā ar teju saņemtajiem instrumentiem tas ļaus Mašīnbūves un mehatronikas katedrai gandrīz pilnībā aizstāt veco mērīšanas aprīkojumu ar jaunu. Šobrīd katedra ar «Mitutoyo» darba grupa izstrādā kopīgu sarakstu ar papildus aprīkojumu, kas būtu nepieciešams studentu mērīšanas laboratorijas tālākai modernizācijai, informē J. Lungevičs. Plānots, ka jau rudenī, uzsākot jauno studiju gadu, RTU MTAF studentiem būs pieejami jauni mērinstrumenti un modernizēti laboratorijas darbi. 

Uzņēmums «Instro» dāvina jaunus mērinstrumentus RTU Mašīnbūves un mehatronikas katedrai

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. maijs, 2021 plkst. 11:40

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi