Uzņēmēji un studenti dalās vasaras prakses iespaidos un pieredzē

21. jūlijs, 2010

21.07.2010.

Šovasar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Hipotēku bankas rīkotā vasaras prakšu konkursa «Labā prakse»  ietvaros 29 RTU studenti iziet praksi vadošajos Latvijas uzņēmumos Rīgā, Cēsīs, Rēzeknē un Ventspilī, kā arī saņem stipendiju prakses īstenošanai.

Ventspilī prakses vietas trīs studentiem nodrošina uzņēmumi SIA «Dendrolight Latvija», SIA «Eko mājas» un SIA «Arbo». 20. jūlijā uzņēmumu pārstāvji un studenti Ventspilī dalījās pieredzē un iespaidos, un apskatīja uzņēmumu ražotnes.

Pēteris Vašuks, SIA «Dendrolight Latvija» pārstāvis: «Apskaužama ir studentu apņēmība un drosme, jo mūsu prasības studentiem ir augstas. Uzņēmums vienmēr ir atbalstījis studentu prakses un ne viens vien praksē atnācis students ir palicis pie mums strādāt. Arī šis gads nebūs izņēmums – ja praktikanti vēlēsies, domāju, ka atradīsim viņiem darbu mūsu uzņēmumos.»

SIA «Eko mājas» valdes locekle Lāsma Mūrniece, kura pati uzņēmumā sākusi strādāt kā studente, akcentēja prakses laikā gūstamo praktisko zināšanu nozīmi: «Kad teorētiski iegūtās zināšanas jāsāk izmantot praksē, cilvēki saprot, ka reālā uzņēmējdarbības vide atšķiras no grāmatās rakstītā. Studentiem mēs vēlamies parādīt, ka Latvijā ir uzņēmumi, kas spēj konkurēt arī ārpus valsts robežām, kā tie strādā un attīstās.»

Students Rihards Roziņš, atskatoties uz prakses laiku, saka: «Iepriekš domāju, ka loga ielikšana ir tāda kā raķešu zinātne, bet pēc trīs nedēļu prakses es jau sāku saprast kā tas ir – kvalitatīvi mājai ielikt logus.»

Savukārt students Miks Šķēle augstu novērtē gan iespēju iegūt praktiskās zināšanas, gan strādāt unikālā ražošanas uzņēmumā: «Ir interesanti mēģināt projektēt no materiāla, kas vēl nav pieejams un mācīties to praktiski pielietot.»

Novērtējot projekta dalībnieku ieguldījumu un ieguvumus, Hipotēku bankas Ventspils filiāles vadītāja Inga Zemniece uzsver: «Šajā projektā ieguvēji ir visi. Tas vienkopus pulcē zinātkārus inženierzinātņu studentus un veiksmīgus, inovatīvas idejas realizējušus uzņēmumus.»

Jau ziņots, ka konkursa «Labā prakse» mērķis ir popularizēt inženierzinātnes un veicināt studentu ieinteresētību un zināšanas izvēlētajā studiju jomā. Šovasar 29 RTU inženierzinātņu studenti devušies uz īpaši piemeklētām, savai specialitātei atbilstošām vasaras prakses vietām dažādos Latvijas uzņēmumos Rīgā, Cēsīs, Rēzeknē un Ventspilī, kā arī saņem konkursa atbalstītāju stipendiju prakses īstenošanai.

Vasaras prakses šovasar piedāvā AS «SAF Tehnika», SIA «GRUNDFOS Pumps Latvia», SIA RKF «NOOK LTD», SIA «Var C», AS «Dzintars», SIA «Microsoft Latvia», SIA «Citrus Solutions», SIA «DPA», Cēsu novada pašvaldība, SIA «Dendrolight Latvija», SIA «Eko mājas», SIA «Arbo» u. c., kopumā nodrošinot vairāk nekā 25 prakses vietas.

Vasaras prakšu konkursu «Labā prakse» RTU organizē Hipotēku banka, RTU Studentu parlaments un RTU Attīstības fonds. Konkursa finansiālie atbalstītāji ir Hipotēku banka, SIA «Microsoft Latvia», SIA «Citrus Solutions», SIA «A-Dzīvība», SIA «IBM Latvija», AS «Air Baltic Corporation», SIA «Latvijas Mobilais Telefons» un Cēsu novada pašvaldība.

21. jūlijs, 2010 plkst. 18:47