Uzlabos izglītību par standartiem, sadarbojoties augstskolām un standartizācijas iestādēm

5. janvāris, 2022

Rīgas Tehniskā universitāte piedalās Eiropas Savienības ERASMUS+ finansētā starptautiskā projektā STUNED «Standartu mācīšana augstākajā izglītībā», kura ietvaros tiks izstrādāti un aprobēti mācību moduļi standartizācijas jomā augstskolu pasniedzējiem un studentiem.

Projektu īsteno septiņi partneri - Rīgas Tehniskā Universitāte, Tesālijas Universitāte (Grieķija) Burgasas Brīvā universitāte (Bulgārija), Turku Universitāte (Somija), Kraijovas Universitāte (Rumānija), Bulgārijas un Rumānijas Standartizācijas institūti.

Projekta STUNED virsmērķis ir vairot zināšanas par standartiem un standartizāciju un atbalstīt augstskolu akadēmisko personālu un studentus, sniedzot zināšanas standartu jomā, sevišķi par ISO standartiem. Projekta aktualitāti apliecina Starptautiskās standartu lietotāju federācijas (IFAN) aptaujas, ka zināšanas par standartiem ir nepietiekošas gan mācībspēku, gan studentu līmenī.

Projekta aktivitātēs paredzēts atbalstīt inovatīvas prakses izstrādi un ieviešanu tiešsaistes standartu apmācībai universitāšu studiju programmās, sadarbojoties Eiropas universitātēm un standartu iestādēm.

Sākotnēji projekta ietvaros tika veikts pētījums par studentu zināšanām un interesi par standartiem, kā arī izstrādātas vadlīnijas par apmācības formām. Paralēli, standartizācijas organizāciju vadībā tika izstrādāti apmācības moduļi augstskolu mācībspēkiem un īstenoti izglītojoši semināri. Tālāk jau mācībspēki paši izmantos iegūtās zināšanas savos studiju kursos, lai sniegtu nepieciešamās zināšanas par standartiem, ņemot vērā studiju kursu specifiku. Paredzēts, ka RTU aprobēs standartu apmācības moduļus Informācijas tehnoloģiju drošības un fizikas studiju kursos.

Projekta rezultātā tiks izstrādāti tiešsaistes apmācības moduļi gan mācībspēkiem, gan studentiem platformā https://stuned.eu.

Projekts uzsākās 2019.gada 1.oktobrī un paredzēts, ka tas turpināsies divus gadus. Projekta aktivitātēm var sekot līdzi arī facebook lapā. Intereses gadījumā, lūdzu rakstīt

5. janvāris, 2022 plkst. 8:22