Universitāšu inkubators «UniLab» prezentēs deviņus topošos zinātņietilpīgos jaunuzņēmumus

29. novembris, 2023
.
.
.
«UniLab» dalībnieku tikšanās ar potenciālajiem investoriem.

7. decembrī plkst. 11.30 kinoteātrī «Splendid Palace» notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU) izveidotā zinātņietilpīgo biznesa ideju inkubatora «UniLab» Demo diena, kurā būs iespēja iepazīt deviņu komandu ieceres un paveikto ceļā uz jaunuzņēmuma veidošanu.

Demo diena notiek sadarbībā ar «Baltijas ilgtspējas forumu», sniedzot komandām iespēju sevi parādīt plašam uzņēmumu vadītāju, dibinātāju un ilgtspējas ekspertu lokam. 

Šajā sezonā ceļu uz zinātņietilpīgā jaunuzņēmuma izveidi «UniLab» sāka deviņas perspektīvas komandas, kas tirgū virza idejas medicīnas jomā, dažādus mākslīgā intelekta un datu vizualizācijas risinājumus, kā arī biznesa atbalsta instrumentus.  

Komanda «SwyCard» piedāvā diagnostikā un dzīvesveida monitoringā asins paraugu vietā izmantot sviedrus, jo tie satur vairākus simtus bioloģiskas izcelsmes vielu. Tas nodrošinātu absolūti neinvazīvu, nesāpīgu, ērtu, standartizētu un vienkāršu paraugu iegūšanu. Savukārt «ChipMed» vēlas tirgū ievest mikrofluīdikas čipus, kas ļauj mākslīgo orgānu un ietvaru ražotājiem izmantot šķiedru (piemēram, mākslīgā zirnekļa zīda šķiedru) 3D bioprintēšanā, lai iegūtu noturīgu materiālu orgānu ražošanai. «NutriMed Connect» izstrādā datubāzi-mājaslapu zāļu vielu saderības noteikšanai savā starpā un ar pārtikas produktiem un dzīvesstilu, analizējot zinātnisko publikāciju datus. Analīzei tiek izmantota datizrace, dabiskā valodas apstrāde, mašīnmācība un dziļā lingvistiskā analīze, ko nākotnē varētu izmantot arī citās ar medicīnu saistītās jomās un ne tikai. 

Jaunākās objektu skenēšanas tehnoloģijas un modernākos modeļu izveides programmatūras risinājumus izmanto komanda «S3NA», kas specializējas kultūras mantojuma saglabāšanā un veido plašu digitālu bibliotēku artefaktiem. Tikmēr «AI powered Innovation Due Diligence» veido atbilstības novērtējuma rīku investoriem, riska kapitāla fondiem, inkubatoriem un inovācijās balstītiem lielajiem uzņēmumiem, lai ātrāk un automatizēti novērtētu biznesa projektus. Digitālu risinājumu IT darbinieku atlasei veido «B&B», bet «Develop Nature» veic precīzu, pusautomatizētu analīzi par to, kāds ir peļņas potenciāls jaunam vai jau eksistējošam objektam. 

Universitāšu inkubatorā aug arī «Invicta Veto», kas attīsta bezpilota munīcijas daudzaģentu jeb spietu tehnoloģiju Latvijas un citu NATO valstu bruņotajiem spēkiem, lai izveidotu efektīvu valsts aizsardzību atbilstoši ģeogrāfiskajiem apstākļiem. Citā virzienā darbojas «Positive Homes», kas izstrādā trīs dažāda dzīvesstila ēkas – silto māju, produktīvo ofisu un ērto darbnīcu. Pateicoties komandas izstrādātajam inovatīvajam kaņepju būvmateriālam, ēkas ir videi draudzīgas, ar negatīvu CO2 pēdu. 

«UniLab» mērķis ir veicināt zinātniski ietilpīgu biznesa ideju attīstību un jaunu augstas pievienotās vērtības uzņēmumu dibināšanu. Komandām sniedz atbalstu ideju izstrādei un sākotnējai pārbaudei, sagatavojot tās investīciju piesaistei. Inkubatoru līdzfinansē no ERAF projekta «RTU Studentu inovāciju granti» (Nr. 1.1.1.3/21/A/005) un «Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem» (Nr.1.1.1.3/18/A/007) līdzekļiem.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. novembris, 2023 plkst. 8:53

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi