Universitāšu inkubatorā «UniLab» studentu komandas tuvāk tirgum virza inovatīvas videi draudzīgas tehnoloģijas

17. jūlijs, 2023
.
.
.

Lielizmēra 3D betona objektu drukas optimizācija, videi draudzīga un energoefektīva mobilā jūras tankeru tīrīšanas tehnoloģija, notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģija fosfora izgūšanai – šīs ir tikai dažas no zinātņietilpīgajām biznesa idejām, kuras, virzot tuvāk tirgum, četrus mēnešus attīstīja universitāšu inkubatora «UniLab» ceturtā uzsaukuma komandas. Šajā uzsaukumā inkubatoru absolvējušas piecas komandas, taču Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs līdz 1. augustam gaida jaunus studentu pieteikumus nākamajam «UniLab» uzsaukumam. 

Universitāšu inkubatora «UniLab» mērķis ir veicināt zinātniski ietilpīgu biznesa ideju attīstību un jaunu augstas pievienotās vērtības uzņēmumu dibināšanu, un pieteikumus darbam šajā inkubatorā var iesniegt RTU un Latvijas Universitātes (LU) studenti. Lai pieteiktos nākamajam, piektajam, uzsaukumam, nepieciešams aizpildīt anketu, kas atrodama «UniLab» interneta vietnē

Aizvadītajā sezonā «UniLab» komandas ir strādājušas pie tādām iecerēm kā lielizmēra 3D betona objektu drukas optimizācija, videi draudzīga un energoefektīva mobilā jūras tankeru tīrīšanas tehnoloģija, notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģija fosfora izgūšanai, autonoma decentralizēta pilsētvides risinājuma mazizmēra ūdens transporta īrei un monitoringam, cilvēka ādai un videi draudzīgs UV starojuma aizsarglīdzeklis no mālu-polifenolu kompozītmateriāla.

«UniLab» vadītājs Andris Baumanis īpaši izceļ komandu «Phosphorus Recovery», kura izstrādājusi inovatīvu notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģiju fosfora izgūšanai un tā tālākizmantošanai mēslojuma ražošanā. Komandai izdevies gūt vislielāko progresu produkta attīstībā, testēšanā un klientu izstrādē, kā arī piedalīties Baltijas lielākajā deep-tech industrijas konferencē «DeepTech Atelier». Tāpat komanda saņēmusi godalgoto pirmo vietu konkursā «The European WaterCampus Business Challenge 2023» Leuvardenā, Nīderlandē.

Īpašs gandarījums «UniLab» mentoriem bijis arī par komandu «MOBiTAC», kura izstrādā videi draudzīgu un energoefektīvu mobilo tankeru tīrīšanas tehnoloģiju, kas paredzēta jūraskuģu kravastelpu attīrīšanai. «Pavisam nesen RTU tika pievienota Latvijas Jūras akadēmija (LJA), kas pavēra arī LJA studējošajiem iespēju iestāties mūsu inkubatorā,» stāsta A. Baumanis. «Šis ir pilnīgi jauns virziens, komerciāli sarežģīts un kapitāla intensīvs projekts. Jauna pieredze bija arī jūras nozarē strādājošas komandas darba režīma apvienošana ar biznesa idejas attīstīšanu. Tomēr šobrīd komandai ir izdevies uzsākt sarunas ar «BuildIt» akceleratoru inovācijas tālākai virzībai tirgū,» tā A. Baumanis. 

Viņš ir gandarīts par vēl piecu inovatīvu komandu pievienošanos «UniLab» absolventu pulkam un akcentē: «Iepriekšējo uzsaukumu komandas ir attīstījušās atbilstoši mūsu stratēģijai – puse  «UniLab» komandu ir izveidojušas savus deep-tech jaunuzņēmumus, un tikpat – piesaistījušas investīcijas. Esmu pārliecināts, ka arī šī gada inovatori turpinās attīstīties tikpat veiksmīgi.»

«UniLab» saka sirsnīgu paldies visai inkubatora ekspertu komandai – Dāvidam Štēbelim, Ellai Kalniņai, Diānai Stankevičai, Matīsam Neimanim, Voldemāram Brēdiķim, Ilonai Guļčakai un Reinim Budriķim, kuri ar savu pieredzi un zināšanām palīdzēja komandām šajā nebūt ne vieglajā, taču ļoti vērtīgajā ceļā. Tikpat sirsnīgs paldies arī visiem ekspertiem – Paulam Irbinam un «Orbit8», Frank Danesy, Cyril Golub un «LatBAN», kā arī «UniLab» absolventiem Karlim Berzinam un

Solvitai Kostjukovai, kuri noslēguma pasākumā ar saviem pieredzes stāstiem iedvesmoja dalībniekus tālākai darbībai: 

Universitāšu inkubatoru «UniLab» līdzfinansē no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/005 «RTU Studentu inovāciju granti» un projekta Nr.1.1.1.3/18/A/007 «Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem» līdzekļiem.

Universitāšu inkubatora «UniLab» ceturtā uzsaukuma noslēguma pasākums

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

17. jūlijs, 2023 plkst. 18:02

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi