Universitāšu inkubatora «UniLab» komandas pulcēsies Demo Dienā

29. jūnijs, 2023

11. jūlijā plkst. 15.00 RTU Zinātnes un inovāciju centrā pulcēsies universitāšu inkubatora «UniLab» komandas, lai atskatītos uz 2023. gada pavasara sezonā paveikto.

Universitāšu inkubatora «UniLab»mērķis ir veicināt zinātniski ietilpīgu biznesa ideju attīstību un jaunu augstas pievienotās vērtības uzņēmumu dibināšanu.

2023. gada pavasara sezonā «UniLab» komandas ir strādājušas pie tādām iecerēm kā lielizmēra 3D betona objektu drukas optimizācija; videi draudzīga un energoefektīva mobilā tankeru tīrīšanas tehnoloģija; notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģija fosfora izgūšanai un tā tālākai izmantošana mēslojuma ražošanai; autonoma decentralizēta pilsētvides risinājuma mazizmēra ūdens transporta īrei un monitoringam; ādai un videi draudzīga saules aizsarglīdzekļa no mālu-polifenolu kompozītmateriāla, kas aizsargā pret UV starojumu un vienlaikus nodrošina antiradikalitātes, pretnovecošanās un pretiekaisuma īpašības.

Pasākums notiks RTU Zinātnes un inovāciju centra telpā «Mushroom» (247.), Ķīpsalas 6a.

«UniLab» projektu līdzfinansē no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/005 «RTU Studentu inovāciju granti» un projekta Nr.1.1.1.3/18/A/007 «Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem» līdzekļiem.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

29. jūnijs, 2023 plkst. 14:53