Unikālās «INNO HEALTH HUB» programmas dalībnieki izstrādā medicīnas tehnoloģiju prototipus un piedalās vērienīgā forumā

12. oktobris, 2023
.
.
.
«INNO HEALTH HUB» dalībnieki apmainās idejām, kā risināt izaicinājumus, kas saistīti ar lielo datu vai genomu datu analīzi vēža diagnostikā. Publicitātes foto

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes studenti, piedaloties unikālā programmā «INNO HEALTH HUB», izstrādā četrus risinājumus, kas palīdzēs būtiski uzlabot vēža diagnostiku un pacientu aprūpi. Izmantojot starptautiskas reprezentācijas iespējas, komandas piedalās vērienīgā precīzijas medicīnas forumā.

Programmu «INNO HEALTH HUB» ar tehnoloģiju uzņēmuma SIA «Mikrotīkls» atbalstu organizē RTU Attīstības fonds un RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika. Kopumā programmā darbojas 29 dažāda līmeņa studenti, kuri septiņu mēnešu gaitā meklē risinājumus diviem izaicinājumiem, kas saistīti ar lielo datu vai genomu datu analīzi vēža diagnostikā – lielo datu izmantošana ļaundabīgo audzēju ģenētikā, diagnostikā un prognozēšanā pediatrijā un  mākslīgā intelekta izmantošana lielo vai genoma datu analīzē agrīnai vēža diagnostikai augstas izšķirtspējas attēlos.

Studenti apvienojušies četrās komandās. Komanda «19%» veido atbalsta instrumentu ģimenes ārstiem, kas palīdzēs zarnu vēža agrīnā diagnostikā, izmantojot lielos valodu modeļus histoloģijas rezultātu strukturēšanā un analizēšanā. Komanda «RedFlags» izstrādā tiešsaistes platformu, kurā vecāki pirms ģimenes ārsta apmeklējuma var ievadīt informāciju par bērna veselības stāvokli. Šie dati tiek analizēti, lai ģimenes ārsts, uzņemot pacientu, varētu gan pārskatīt atbildes, gan saņemt apkopojumu par slimību «sarkanajiem karogiem». Komanda «Alternative» attīsta instrumentu, kas ar datorredzes palīdzību uzlabos onkoloģijas diagnostiku, nodrošinot ātru radiogrammu analīzi un sniedzot reāllaika atbalstu veselības aprūpes speciālistiem. Savukārt komanda «PrevenGS» veido nākamās paaudzes genoma sekvencēšanas transkriptoma instrumentu, ar kuru būtu iespējams noteikt un analizēt vēža slimnieka gēnu ekspresiju.

Risinājumu izstrādē komandas saņem finansiālu un mentoru atbalstu, kā arī iespēju izmantot RTU HPC (High Performance Computing jeb augstas veiktspējas skaitļošana) infrastruktūru.

Ar savu veikumu komandas iepazīstina starptautiskā Precīzijas medicīnas tīklošanās (PMNET) forumā, kas 12. un 13. oktobrī Rīgā pulcē vairāk nekā 50 pasaules vadošos ekspertus precīzijas medicīnā. Precīzijas medicīna ir jauna pieeja slimību ārstēšanai un profilaksei, kurā ņemta vērā katra cilvēka ģenētiskā daudzveidība, vide un dzīvesveids.

Vairāk informācijas. 
 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

12. oktobris, 2023 plkst. 10:59

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi