Uguns naktī Līgatnē atvadīsies no gada gaišākā laika

1. oktobris, 2019
Foto: Vienkoču parks

Vienkoču parka Kokamatniecības muzejā, Līgatnē 5. oktobrī plkst. 18.30 notiks Uguns nakts, kas tiek rīkota sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) studentiem. Pasākuma laikā ar senajiem dančiem, uguns rituālu, lāpu gājienu un ugunsžonglieru šovu simboliski tiks pavadīts gada gaišākais laiks. Apmeklētājiem būs pieejamas arī dažādas darbnīcas un citas aktivitātes.

Plkst. 18.30 sāksies gaismu meža iedegšana un senie danči, kam plkst. 20.00 sekos uguns rituāls ar folkloras kopu «Delve». Plkst. 21.00 sāksies tradicionālais lāpu gājiens pa Vienkoču parka takām, bet plkst. 22.30 to noslēgs «Fire Spirit» uguns žonglieru šovs. Apmeklētāji aicināti uz pasākumu ņemt līdzi savas lāpas.

No plkst. 18.30 līdz 21.00 būs pieejamas dažādas amatnieku darbnīcas un citas aktivitātes, kur katrs varēs iesaistīties un līdzdarboties. Būs iespēja vizināties zirga mugurā, šaut ar loku, vērot kalēja un tāšu pinēju meistaru amata prasmi, Kokamatniecības muzejā darbosies arī kokamatnieki. Dzīvo masku darbnīcā tiks dota iespēja pārvērsties par meža gariņu vai spoku, bet Zāļu sievas namiņā notiks nākotnes izzināšana pēc rūnu zīmēm. Lāpu un sveču darbnīcās varēs izgatavot pats savu lāpu vai vaska sveci. Lielā grava pārtaps izgaismotajā un mistiskajā veļu pasaulē.

Vienkoču parka Kokamatniecības muzeja dibinātājs un vadītājs ir RTU DTI absolvents Rihards Vidzickis. Kokamatniecības prasmes muzejā apgūst RTU DTI studenti un kokamatniecības vasaras skolu audzēkņi no dažādām valstīm. DTI studenti iesaistās muzeja pasākumu rīkošanā un īstenošanā.

Ieejas maksa pasākumā: pieaugušajiem – 7 eiro, skolniekiem un pensionāriem – 4 eiro, pirmsskolas vecuma bērniem – bezmaksas. Biļetes var iegādāties pasākuma vietā un Biļešu paradīzē.

Pasākuma lapa Facebook

RTU Sabiedrisko attiecību departaments