U. Sukovskis: «EK atzinība sekmē RTU absolventu iesaistīšanu globālajā tirgū.»

18. oktobris, 2010

«Eiropas Komisijas (EK) piešķirtā diploma pielikuma Atzinības zīme apliecina, ka Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) absolventiem izsniedz tādu izglītības dokumentu, kas sniedz pilnvērtīgu, visā Eiropā saprotamu informāciju par sekmīgi absolvētās studiju programmas līmeni, saturu, statusu. Atzinība norāda uz to, ka RTU diploms atbilst Eiropas standartam un sekmē mūsu absolventu veiksmīgu iesaistīšanu globālajā izglītības un darba tirgū,» par oktobrī saņemto RTU EK diploma pielikuma Atzinības zīmi saka RTU mācību prorektors Uldis Sukovskis.

18.10.2010.

Diploma pielikuma Atzinības zīmi un Atzinības rakstu Eiropas Komisijas pārstāvji Rīgas Tehniskajai universitātei pasniedza 5. oktobrīsvinīgā ceremonijā Antverpenē (Beļģijā).

Diploma pielikuma Atzinības zīmi Eiropas Komisija (EK) RTU piešķīra atkārtoti. Eiropas vienoto diploma pielikumu kopā ar diplomu visi RTU absolventi studiju noslēgumā saņem jau kopš 2004. gada.

Diploma pielikuma Atzinības zīme ir apliecinājums tam, ka augstākās izglītības iestāde izcilā kvalitātē izpilda šā dokumenta izsniegšanas nosacījumus saskaņā ar Eiropas vienotās augstākās izglītības telpas veidošanas procesa (t. i., Boloņas procesa) vadlīnijām. Atzinības zīmi piešķir uz trim gadiem.

Diploma pielikums ir dokuments, kas pēc vienotas – EK, Eiropas Padomes un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO/CEPES) izstrādātas – formas apraksta augstskolas absolvēšanas un ar to saistītās kvalifikācijas raksturlielumus. Diploma pielikuma mērķis nacionālā un starptautiskā mērogā ir atvieglot un uzlabot studiju un profesionālajiem mērķiem nepieciešamo akadēmisko rezultātu izvērtēšanu un atzīšanu, kas savukārt atvieglo un uzlabo absolventu mobilitāti gan valsts iekšienē, gan ārzemēs.

RTU Informācijas centrs

18. oktobris, 2010 plkst. 10:09