U. Kanders: RTU e-studiju vide ir bumba docētāju lauciņā

31. maijs, 2010

«Radot milzīgas tehnoloģiskas iespējas e-studiju kursu izveidei un administrēšanai, RTU Informācijas tehnoloģijas dienests ir iemetis bumbu docētāju lauciņā, mums jāsper pretī un jārada tādi e-studiju kursi, kurus studenti izmanto ar sajūsmu,» izcilāko RTU e-studiju kursu apbalvošanas pasākumā atzina Transporta un mašīnzinību fakultātes pētnieks Uldis Kanders.

31.05.2010.  Skatīt galeriju

e-studijas_big.jpgKā ziņots, pirmdien, 31. maijā, RTU notika konkursā noteikto izcilāko e-studiju kursu apbalvošana un demonstrēšana.

Konkursa galveno balvu ieguva Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) lektore Alla Anohina-Naumeca par izcilāko RTU e-studiju kursu «Microsoft Office SharePoint Server konfigurēšana un administrēšana».

Uzvarētāju balvas ieguva DITF asociētais profesors Andrejs Romānovs par e-studiju kursu «Loģistikas informācijas sistēmas» un Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) docente Velga Ozoliņa par e-studiju kursu «Kvantitatīvās metodes ekonomikā».

Tika piešķirtas arī trīs veicināšanas balvas. Veicināšanas balvu par novitātēm e-studiju kursā «Tēlotāja ģeometrija un inženiergrafika» ieguva Būvniecības fakultātes profesors Modris Dobelis. Veicināšanas balvu par pilnīgu e-studiju kursa «Netradicionālie enerģijas avoti» saturu ieguva Transporta un mašīnzinību fakultātes pētnieks Uldis Kanders. Veicināšanas balvu par aktīvu nepilna laika studējošo iesaistīšanu e-studijās ieguva kursa «Latvijas tautsaimniecība» autore IEVF docente Astra Auziņa.

Kā atzina izcilākā RTU e-studiju kursa autore A. Anohina-Naumeca, veidojot e-studiju kursu «Microsoft Office SharePoint Server konfigurēšana un administrēšana», kā galvenais mērķis ticis izvirzīts tas, ka šim kursam jāpalīdz īstenot priekšmeta mērķi un uzdevumi, sniedzot studentam gan teorētisku, gan praktisku informāciju, kā arī jāpalīdz studentiem vadīt savu studiju procesu, ieinteresētākajiem studentiem piedāvājot padziļinātu papildinformāciju un zināšanu pašvērtēšanas testus, bet mazāk ieinteresētajiem sniedzot tikai pamatinformāciju. Lai atvieglotu kursa materiālu izmantošanu, tie noformēti vienotā stilā.

Katrs no apbalvotajiem kursiem ar kaut ko ir īpašs – atzina mācību prorektors Uldis Sukovskis. M.Dobeļa e-studiju kursā «Tēlotāja ģeometrija un inženiergrafika», kura mērķauditorija ir 1. kursa studenti, bez specifiskiem priekšmeta jautājumiem iekļauta arī informācija par motivāciju studijām un lekciju apmeklējuma uzskaites rīks. U. Kandera e-studiju kursā «Netradicionālie enerģijas avoti» studentu asociatīvās domāšanas treniņiem pamatinformācija papildināta ar interesantiem, tēmas ilustrējošiem audiovizuālajiem materiāliem, kas pieejami, piemēram, interneta vietnē «YouTube.com» u. c. Savukārt A. Romānova kursā studenti studiju laikā strādā Wiki vidē, kur paši ievieto pētījumu rezultātus un materiālus utt.

«E-studiju kursu izveide ir ļoti laikietilpīgs darbs – tas ir daudz sarežģītāk un grūtāk, nekā tikai lasīt lekcijas,» atzina U. Sukovskis. «Taču RTU e-studiju saturs ir ļoti vērtīgs, par to mūs daudzi apskauž. Ceru, ka e-studiju vide RTU studentiem palīdzēs kļūt zinošākiem un konkurētspējīgākiem.»

«E-studiju kursi, par kuriem mēs šobrīd runājam kā par fenomenu un pretstatu tradicionālajiem studiju kursiem, aptuveni pēc 20 gadiem būs ierasti un pašsaprotami,» prognozēja U. Kanders.

Konkurss par izcilāko RTU studiju priekšmetu e-kursu universitātē šopavasar notika pirmoreiz. Tā mērķis bija popularizēt e-studiju lietošanu un stimulēt pēc iespējas kvalitatīvāku e-studiju kursu izveidi.

Kopumā RTU studentiem piedāvā vairāk nekā 20 000 e-studiju kursus – e-studiju vide ir viens no instrumentiem RTU studiju kvalitātes uzlabošanai un studiju priekšmetu apguves atvieglošanai. E-studiju pārvaldībai RTU izmanto bezmaksas atklātā pirmkoda e-studiju platformu MOODLE (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment).

RTU Informācijas centrs

31. maijs, 2010 plkst. 20:16