Tuvojas noslēgumam vērienīgs RTU Studentu parlamenta projekts

19. jūlijs, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlaments (SP) noslēdz apjomīgu Latvijas augstskolu inženierzinātņu studentu apmierinātības pētījumu un biedru apmācību kursu saistībā ar projektu «Inženiertehniskajās zinātnēs studējošo biedrību kompetences celšana».

Marta vidū RTU Studentu parlaments sāka pētījumu, aptaujājot ne vien RTU, bet arī vairāku citu Latvijas augstskolu tehnisko jomu studentus unnoskaidrojot studentu viedokli par studiju kvalitāti, tehnoloģiju iesaisti studiju procesā. Kopējais aptaujāto respondentu skaits ir sasniedzis gandrīz divus tūkstošus. Balstoties uz šā pētījuma rezultātiem, mēneša laikā tiks sagatavoti argumentēti priekšlikumi par aktuālo tehnisko jomu studiju un zinātņu problēmu risināšanas iespējām, izstrādāta stratēģija inženierzinātņu attīstībai un sadarbības modelis sadarbību ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) amatpersonām. Ar pētījuma rezultātiem, izstrādātajiem priekšlikumiem un inženierzinātņu attīstības stratēģiju studenti iepazīstinās projekta noslēguma konferencē septembrī.

Projektā aizvadīti divi apmācību cikli inženierzinātņu studentiem. Apmācību semināra «Pārliecinoša pozīcija» laikā projekta dalībnieki apguva prezentēšanas prasmes un pārrunu taktikas pamatprincipus. Vienu apmācību dienu studenti veltīja, lai klātienē iepazītos ar IZM struktūrvienību darbu. Studenti diskutēja ar bijušo izglītības un zinātnes ministri, Latvijas Universitātes profesori Tatjanu Koķi par grozījumiem Augstskolu likumā, kā arī tikās ar izglītības un zinātnes ministra padomnieci Āriju Konstantinovu un IZM Augstākās izglītības departamenta direktori Gitu Rēvaldi. Apmācību laikā studenti ir apguvušiarī īso kursu normatīvo aktu izstrādē Tieslietu ministrijas Valststiesību departamenta Administratīvo tiesību nodaļas vadītājas Andas Smiltēnas uzraudzībā. Apmācību ciklu noslēdza divu dienu seminārs «Pētījumu izmantošana organizācijas mērķu sasniegšanai», kurā studenti uzzināja principus kvalitatīvai mērķa grupas noskaidrošanai, lai spētu adekvāti paust studentu grupu viedokļus.

Aprīļa sākumā RTU Studentu parlaments pievienojās Nevalstisko organizāciju (NVO) un Ministru kabineta (MK) sadarbības memorandam, lai nodrošinātu inženierzinātņu studentu iesaisti valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanas procesos. Trīs mēnešu laikā kopš pievienošanās NVO un MK sadarbības memorandam RTU Studentu parlamenta prezidents ir piedalījies divās sēdēs.

Turpmākās projekta aktivitātes paredz inženierzinātņu attīstības stratēģijas izveides un sadarbības modeļa ar IZM semināru, projekta rezultātu izvērtēšanu un noslēguma konferenci.

Paredzēts, ka projekts noslēgsies 2011. gada 30. septembrī. Projektu «Inženiertehniskajās zinātnēs studējošo biedrību kompetences celšana» realizē biedrība «Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments», un93% no projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

RTU SP

19. jūlijs, 2011 plkst. 12:43