Trīs universitātes piedāvās unikālu IT studiju programmu nākotnes digitālajiem līderiem

24. aprīlis, 2019
Šī ir pirmā reize, kad jaunu studiju programmu veido ne tikai universitātes, bet savu finansiālo ieguldījumu un atbalstu sniedz arī valsts pārvalde un privātais sektors – banku un IT industrija. Foto – Andrejs Terentjevs.

Jaunajā akadēmiskajā gadā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) studentiem piedāvās jaunu studiju programmu «Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas», ko kopīgi izveidojušas RTU, Latvijas Universitāte (LU) un Ņujorkas štata Bufalo universitāte (University at Buffalo, State University of New York). Šajā programmā sagatavos augsta līmeņa informācijas tehnoloģijas (IT) speciālistus – potenciālos uzņēmumu vadītājus. Minētā programma ir pirmais solis abu Latvijas lielāko universitāšu, valsts pārvaldes un privāto uzņēmēju iniciatīvā Latvijā ik gadu sagatavot 3000 IT speciālistu, un trešdien, 24. aprīlī, visi sadarbības partneri šo savu apņemšanos apliecināja, parakstot sadarbības memorandu.

Jaunā akadēmiskā bakalaura studiju programma «Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas» radīta, ņemot vērā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares attīstības potenciālu Latvijā un augošo pieprasījumu pēc augsta līmeņa IKT speciālistiem. Programmu kopīgi izveidojušas RTU, LU un Bufalo universitāte, un tajā sagatavos IT nākotnes līderus – cilvēkus, kuri spēj vadīt lielus projektus un uzņēmumus, veidojot Latvijas un Baltijas līderību IT jomā.

Studiju programma tiks realizēta angļu valodā, un studiju ilgums būs četri gadi, no kuriem pēdējo būs iespējams studēt Bufalo universitātē. Pirmajos divos gados studenti apgūs vispusīgu teorētisko bāzi jeb pamatzināšanas, savukārt, sākot ar trešo studiju gadu, būs iespēja izvēlēties specializāciju. Datorzinību jomā varēs specializēties mākslīgā intelekta un datu attēlošanas jomā, kā arī algoritmu un datordrošības jomā, un arī vadībzinībās tiks piedāvātas divas specializēšanās jomas – finanses un vispārējā vadība.

Abas lielākās universitātes – LU un RTU – īstenos identisku studiju programmu, ko koordinēs RTU Rīgas Biznesa skola, kam ir ilggadēja sadarbība ar Bufalo universitāti. Studenti varēs izvēlēties, kurā universitātē – RTU vai LU – šo studiju programmu apgūt. Potenciālajiem studentiem būs jākārto iestājpārbaudījumi.

Absolvējot universitāti, studenti iegūs bakalaura grādu datorvadībā un datorzinātnē. Paredzēts, ka katra no universitātēm izsniegs savu diplomu par iegūto bakalaura grādu.

Jaunajai studiju programmai nav paredzētas valsts budžeta finansētas studiju vietas, taču šī ir pirmā reize, kad jaunu studiju programmu veido ne tikai universitātes, bet savu finansiālo ieguldījumu un atbalstu sniedz arī valsts pārvalde – Izglītības un zinātnes ministrija un Ekonomikas ministrija –, un privātais sektors – banku un IT industrija. Viņu ieguldījums tiek izmantots studiju programmas sagatavošanā un mācībspēku zināšanu pilnveidē, jo, tā kā studiju programma ir veidota uz Bufalo universitātes datorzinātņu studiju programmas pamata, RTU un LU mācībspēki, papildinot savas zināšanas, stažēsies ASV.

Sadarbības partneri apvienojušies, apzinoties darba tirgus pieprasījumu pēc augsta līmeņa IT speciālistiem – digitālās pasaules līderiem, kuri ir ne tikai augstas raudzes IT speciālisti, bet, pārzinot arī biznesu, spēj vadīt lielus projektus un uzņēmumus un noteikt nākotnes vīziju un virzību digitālajā pasaulē.

Studiju programmas «Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas» atklāšana

24. aprīļa LNT Ziņu sižets

RTU Sabiedrisko attiecību departaments