Trīs RTU jaunie zinātnieki saņēmuši AS «Grindeks» apbalvojumus

26. novembris, 2010

AS «Grindeks» fonds «Zinātnes un izglītības atbalstam» pasniedzis balvas un piešķīris prēmijas ievērojamākajiem Latvijas zinātniekiem un labākajiem jaunajiem zinātniekiem, kuru vidū ir arī trīs RTU jaunie zinātnieki.

26.11.2010.

Nominācijā «Sudraba pūce» apbalvojums tika piešķirts trim labākajiem RTU jaunajiem zinātniekiem:

• Gintam Šmitam par darbu «Limazepīnu totālā sintēze», RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte, darba vadītājs PhD. R. Zemrībo;
  • Natālijai Usačovai par darbu «Homohirālu benzosultāma atvasinājumu iegūšana», RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte, Latvijas Organiskās sintēzes institūts, darba vadītājs Dr. chem. A. Jirgensons;
  • Elmāram Zariņam par darbu «Organiskie NLO materiāli, luminofori, azohromofori, hologrāfiskais ieraksts», RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte, darba vadītājs Dr. chem. V. Kokars.

Katrs laureāts saņems arī prēmiju 400 LVL apmērā.

Kā informē AS «Grindeks» fonds «Zinātnes un izglītības atbalstam» atbildīgā sekretāre Dace Šaitere, balvu pasniegšana notika šā gada 26. novembrī, balvas pasniedza AS «Grindeks» fonds «Zinātnes un izglītības atbalstam» sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju.

Prēmiju laureātus klātienē godināja LR Izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks, AS «Grindeks» fonds «Zinātnes un izglītības atbalstam» valdes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans un Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Juris Ekmanis.

AS «Grindeks» fonds «Zinātnes un izglītības atbalstam» ir viens no lielākajiem privātajiem fondiem Latvijā, kas atbalsta zinātnes izglītības nozari. Fonds dibināts 2006. gada februārī, un tā mērķis ir stimulēt jauniešu interesi par nozari un vēlmi apgūt dabas zinātnes, inženiertehniskās zinātnes un farmāciju. AS «Grindeks» fonds atbalsta dabaszinātņu nozares jaunos speciālistus, piešķir atbalsta prēmijas un stipendijas ne tikai studentiem un zinātniekiem, bet arī izglītības iestādēm un mācībspēkiem.

RTU Informācijas centrs

26. novembris, 2010 plkst. 16:03