Trīs RTU jaunajiem zinātniekiem Horvātijā pasniegtas FESTO balvas

29. oktobris, 2010

Trīs RTU Transporta un mašīnbūves fakultātes Mašīnbūves tehnoloģiju institūta Materiālu apstrādes tehnoloģijas katedras jaunie pētnieki – Jānis Vilcāns, Mārcis Zariņš un viņu zinātniskais vadītājs Toms Torims – par lieliski sagatavotiem un prezentētiem referātiem starptautiskā konferencē Horvātijā ieguvuši FESTO balvas.

29.10.2010.

Mašīnbūves tehnoloģijas institūta pētnieks Jānis Vilcāns, docents Toms Torims un asistents Mārcis Zariņš aizvadītajā nedēļā piedalījās Starptautiskā simpozijā «Inteliģentā ražošana un automātika: starpdisciplinārie risinājumi» (The 21st DAAAM International Symposium Intelligent Manufacturing & Automation: Interdisciplinary Solutions) Horvātijā. Uzmanību izpelnījies J. Vilcāna referāts «Thin sheet metal stamping with elastic media», T. Torima referāts «Implications of the new ISO surface roughness standards on production enterprises», un M. Zariņa referāts «Development of the new chair milling technology».

Konferences organizatori visiem trim RTU pētniekiem par teicami sagatavotajiem zinātniskajiem rakstiem un to prezentāciju piešķīruši FESTO balvu – goda rakstus un naudas balvas.

DAAAM International ir starptautisks tīkls zinātniskai, akadēmiskai un rūpnieciskai sadarbībai, kura mērķis ir nodrošināt pasaules forumu inženieriem, zinātniekiem un rūpniekiem ražošanas un automatizācijas procesu un to ietekmes apspriešanai. DAAAM konferences un rakstu krājumi ir starptautiski atzīti un citēti nozīmīgākajās pasaules datu bāzēs.

Savukārt FESTO ir pasaulē vadošais pneimatiskās un elektriskās piedziņas inovatīvo automatizācijas tehnoloģiju piegādātājs.

Pētījuma rezultāti, par kuriem ziņoja jaunie zinātnieki, tika sasniegti ar ESF projekta «Mehānisku elementu virsmas un to iekšējās struktūras nanotehnoloģiskie pētījumi mašīnbūvē» atbalstu.

RTU Informācijas centrs

29. oktobris, 2010 plkst. 11:52