TJD organizatori: Latvijā pieaug jauniešu interese par tehnisko jaunradi

2. decembris, 2010

Veiksmīgi noslēgušās «Tehniskās jaunrades dienas 2010», kas norisinājās visu novembri piecās Latvijas pilsētās. «Tehniskās jaunrades dienas 2010» organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu. Kopumā piecās tehniskās jaunrades disciplīnās piedalījās 943 jaunieši no visas Latvijas, kas ir ievērojami vairāk nekā iepriekšējā gadā.

02.12.2010.

Tehniskās jaunrades dienas notika visu novembra mēnesi. Piecās Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Valmierā, Rēzeknē un Liepājā – kādā no novembra brīvdienām ieradās tehniskās jaunrades disciplīnu treneri, lai mācītu jauniešiem un bērniem būvēt robotus, veidot vulkānus, konstruēt transportlīdzekļus, būvēt ūdensratus, programmēt algoritmus u. c.

Jaunieši piecās minētajās tehniskās jaunrades darbnīcās treneru vadībā veidoja un konstruēja dažādus  priekšmetus, ar kuriem pasākuma noslēgumāstartēja robotikas, ķīmijas, programmēšanas, transportlīdzekļu konstruēšanas un ūdensrata būves sacensībās. Kopumā šā gada Tehniskās jaunrades dienu laikā tika uzbūvēts 51 robots un 180 darbīgi vulkāni, uzkonstruēti 106 transportlīdzekļi un 48 ūdensrati, kā arī tika uzprogrammēti 37 skudru kolonijas vadības algoritmi.

«Tik fantastiski, ka cilvēki paši savām rokām var radīt kaut ko tādu, kas darbojas un kustas! Tas ir sākums izpratnei par to, kā idejas īstenot dzīvē, un pamats pārliecībai «Es varu». Domāju, ka tieši šādi projekti ir viens no instrumentiem, kā pievērst jauniešus inovācijām un veicināt inovatīvo uzņēmējdarbību jau tuvākajā nākotnē,» stāsta Līva Dzene, projekta «Tehniskās jaunrades dienas 2010» koordinatore.

Visatjautīgākie transportlīdzekļi tika uzbūvēti Rīgas pasākumā. SavukārtValmierā bija visradošākie vulkānu veidotāji, kas izveidoja slīpas konstrukcijas vulkānus, lai to izvirdums būtu efektīvāks un «lava» noplūstu iespējami tālāk. Rēzeknē ar fizikas zināšanām, pacietību un inženieru dotībām izcēlās ūdensrata būvētāji. Bet visentuziastiskākie robotu būvētāji, kas bija cītīgi gatavojušies robotikas darbnīcai un paņēmuši līdzi arī savus instrumentus, bija Liepājas pasākumā. Savukārt vissievišķīgākā jauno inženieru paaudze meklējama Jelgavā: programmēt skudru koloniju vadības algoritmus Jelgavā ieradās tikai meitenes.

Tehniskās jaunrades dienas norisinājās jau otro gadu. To mērķis ir rosināt sabiedrības, it sevišķi pamata un vidējās izglītības vecuma jaunatnes interesi par inženierzinātnēm, kā arī attīstīt to teorētiskās zināšanas un prasmes tehnisko disciplīnu jomā. Arī iepriekšējā gadā Tehniskās jaunrades dienas izraisīja lielu sabiedrības interesi – pasākumā visā Latvijā ieradās vairāk nekā 500 apmeklētāju un tika uzkonstruētas vairāk nekā 80 katapultas un 105 lidmodeļi, kā arī izveidoti 80 unikāli traipu tīrītāji un 45 roboti. Šogad interese par Tehniskās jaunrades dienām ir pieaugusi vēl vairāk.

Tehniskās jaunrades dienas 2010 organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu. Pasākums tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta «Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma» ietvaros, to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Vairāk informācijas www.tjd.lv.

2. decembris, 2010 plkst. 10:06