Tiekoties ar RTU studentiem, rektors apspriež problēmjautājumus

20. oktobris, 2011

Trešdien, 19. oktobrī, notika studentu tikšanās ar RTU rektoru akadēmiķi Leonīdu Ribicki, kurā abas puses pārrunāja dažādus ar studiju kvalitāti, sadzīvi un sportu saistītus jautājumus.

Skatīt galeriju

rektorsstudenti.jpgTikšanās pirmajā daļā L. Ribickis iepazīstināja studentus ar skaitļiem un statistikas rādītājiem, salīdzinot RTU ar citām Latvijas un ārvalstu universitātēm, kā arī sniedza detalizētu ieskatu topošās RTU studentu pilsētas projektā. Savukārt otrajā daļā studenti uzdeva rektoram jautājumus. Studenti interesējās – vai universitāte izpilda Augstskolu likumā paredzēto normu, kas nosaka – ka, sākot no 2014. gada, augstskolā vismaz pieciem procentiem no akadēmiskā personāla skaita ir jābūt ārvalstu vieslektoriem. Rektors piezīmēja, ka pēdējos divos gados universitātē lekcijas lasījuši no 30–40 vieslektori īsākā vai ilgākā laika posmā. Rektors pieminēja Igaunijas piemēru, kur pirms dažiem gadiem tika izveidots īpašs fonds ārvalstu mācībspēku uzņemšanai, kas paredz – vieslektors saņem tādu pašu atalgojumu kā savā mītnes zemē. Pēcrektora teiktā, RTU Industriālās elektronikas un elektrotehnoloģijas katedras profesora Iļja Galkins Igaunijā strādāja pusotru gadu, saņemot šī Igaunijas valdības izveidotā fonda finanšu līdzekļus. «Igauņi ir novērtējuši mūsu mācībspēku kvalitātes,» atzina rektors.

Studentu vidū sasāpējis jautājums ir par ēdināšanas iespējām universitātē. Rektors pastāstīja, ka risinājums šai problēmai tiks rasts, uzbūvējot Ķīpsalas studentu pilsētiņu - topošajā Arhitektūras unpilsētplānošanas fakultātes ēkas pirmajā stāvā būs liela ēdnīca.

Studentiem bija arī dažādi jautājumi par sporta iespējām universitātē, kā arī tika norādīts uz dažām detaļām, kas apgrūtina studentu iesaisti sporta aktivitātēs. Rektoram šajā jautājumā ir stingra nostāja – studentam ar sportu ir jānodarbojas, tāpēc viņš apņēmies veicināt studentu iesaisti sporta aktivitātēs. RTU arī turpmāk sports pirmā kursastudentiem būs obligāts studiju priekšmets. Rektors arī minēja Ķīnas piemēru, kur sports ir obligāts mācību priekšmets visā studiju periodā. Ķīnas pieeja viņu iedvesmojusi, tāpēc šobrīd rektors rosinājis diskusiju, lai panāktu, ka sports RTU ir obligāts priekšmets arī otrajā kursā.

RTU Informācijas centrs

20. oktobris, 2011 plkst. 14:13