«Tehnisko jaunrades dienu» noslēgumā Jelgavā un Liepājā jaunieši sacentīsies «Atspervāģu» rallijā

22. novembris, 2012

Sestdien, 24. novembrī, Jelgavā un svētdien, 25. novembrī, Liepājā norisināsies «Tehnisko jaunrades dienu» noslēguma pasākumi, kuru ietvaros jaunieši konstruēs «Atspervāģus» un piedalīsies rallijā, lai pārliecinātos, ka inženierzinātnes var būt radošas, interesantas un pārsteigumiem bagātas.

Noslēguma pasākumi notiks no plkst. 12 līdz 17.30 Jelgavā, Jāņa Čakstes bulvārī 5, savukārt Liepājā, Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles telpās, Vānes ielā 4. Sacensību ietvaros dalībniekiem būs iespēja piedalīties vairākās no piedāvātajām 8 disciplīnām. Dalība pasākumā ir bez maksas, kā arī dalībnieki tiks nodrošināti ar darba rīkiem un materiāliem. Lai sekmīgāk sagatavotu darba vietas, dalībnieki ir aicināti iepriekš reģistrēties, aizpildot pieteikuma anketu tīmekļa vietnē www.tjd.lv.

Disciplīnā «Atspervāģi» dalībnieku uzdevums ir izveidot uzvelkamu automobiļu modeli, kas darbojas ar peļu slazda un rotācijas ass sistēmām, tādejādi apgūstot rotācijas kustības darbību, enerģijas pārveides mehānismus, inerces īpašības un automobiļu būves pamatprincipus, kā arī attīstot modelēšanas iemaņas. Tāpat dalībniekiem būs iespēja izveidot «Vēja ģeneratorus», «Motorpeles», piedalīties «Magnētiskajā copē», disciplīnā «Metāla alķīmija» pārvērst metāla plāksnītes, kā arī jaunākajiem dalībniekiem – pētīt krāsu virpuļus dažādu šķīdumu ietekmē, savukārt zinošākiem – konstruēt līnijsekotāju robotus. Dalībnieki jau mājās ir aicināti izveidot spageti makaronu tiltu, lai pasākumā varētu pārbaudīt tā izturību un sacensties ar sava vecuma jauniešiem.

Dalībnieki un līdzjutēji tiks aicināti vērot ķīmijas un fizikas eksperimentu paraugdemonstrējumus, interaktīvā veidā iepazīties ar studiju un karjeras iespējās dabas un inženierzinātņu jomā, kā arī iemācīties programmēt LEGO robotus, un izmēģināt citas lietderīgas izklaides.

Tehniskās jaunrades dienas norisinās jau ceturto gadu. To mērķis ir rosināt sabiedrības, it sevišķi pamata un vidējās izglītības vecuma jaunatnes interesi par inženierzinātnēm, kā arī attīstītu to teorētiskāszināšanas un prasmes tehnisko disciplīnu jomā. Līdz šim kopumā Tehniskojaunrades dienu disciplīnās ir piedalījušies vairāk nekā 2000 dalībnieku.

Tehniskās jaunrades dienas rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu un RTU Robotikas klubu. Pasākums tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta «Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma» ietvaros, to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Vairāk informācijas:
www.tjd.lv, www.twitter.com/TJDienas