Tehniskās jaunrades dienās jaunieši iejutīsies inženieru un ķīmiķu lomā

30. oktobris, 2013

Šā gada novembrī piecās Latvijas pilsētās – Rīgā, Valmierā, Rēzeknē, Jelgavā un Ventspilī – norisināsies Tehniskās jaunrades dienas, kuru laikā dalībnieki apgūs šķietami sarežģīto inženierzinātņu pamatus, konstruējot robotus, būvējot lidmodeļus un laiviņas, veidojot elektromagnētiskā lauka detektorus un spageti tiltus, kā arī iejūtoties alķīmiķa lomā un pētot audumu īpašības.

Pirmais Tehniskās jaunrades dienu pasākums norisināsies 2. novembrī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Rīgā, Kaļķu ielā 1, savukārt nākamie četri pasākumi paredzēti 9. novembrī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, Valmierā, Zvaigžņu ielā 4, 10. novembrī Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijā, Rēzeknē, Lubānas ielā 49, 23. novembrī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā, Jelgavā, Svētes ielā 33 un 24. novembrī Ventspils Jaunrades namā, Ventspilī, Maiznieku ielā 11.

«Robotikas darbnīcā» dalībnieki bez priekšzināšanām konstruēs līnijsekotājus robotus, kas pārvietojas pa uzzīmētu melnu līniju, savukārt pieredzes bagātākie – konstruēs un programmēs astoņkājus Tarantulbotus. «Elektrostacijā» jaunieši iemācīsies izveidot elektromagnētiskā lauka detektoru un pārliecināsies, vai tīklam pievienotas iekārtas snaudas režīmā tērē enerģiju.

«Ķīmijas laboratorijā» dalībnieki iejutīsies alķīmiķu lomā, veidos ķīmiskās enerģijas avotu un pētīs audumu īpašības un mijiedarbību ar dažādām ķīmiskām vielām. «Mehānikas praktikumā» jaunieši būvēs lidmodeļus vai sacentīsies motorlaiviņu regatē. Savukārt tiem, kuri mājās no spageti makaroniem un līmes būs izgatavojuši tiltus, būs iespēja pārbaudīt to izturību un sacensties ar sava vecuma jauniešiem.

Tehniskās jaunrades dienas norisināsies jau piekto gadu. To mērķis ir rosināt sabiedrības, it īpaši – pamata un vidējās izglītības vecuma jauniešu, interesi par inženierzinātnēm, kā arī attīstīt šo jauniešu teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas tehnisko disciplīnu jomā. Līdz šim kopumā Tehniskās jaunrades dienu disciplīnās ir piedalījušies gandrīz 3000 dalībnieku.

Tehniskās jaunrades dienas rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu un RTU Robotikas klubu. Pasākums tiek īstenots saistībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projektu «Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma», to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Vairāk informācijas un programma pieejama pasākuma mājaslapā.

Studentu parlaments

30. oktobris, 2013 plkst. 14:58