Tālāka «Use Science» attīstība – izveidē iesaistās uzņēmēji un zinātnieki

21. decembris, 2012
.
.
.

Atbilstoši Central Baltic INTERREG IV A 2007-2013 finansētā  projekta «UseScience: Leveraging Practical Use of Science for Innovation-Driven Entrepreneurship» plānam gan Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), gan Tallinas Tehnoloģiju universitātē (TTU) notika fokusa grupu pasākumi. Divās fokusgrupās un apkopojošā seminārā piedalījās dažādas ar projekta mērķiem saistītas ieinteresēto personu grupas. Pirmajā fokusgrupā piedalījās zinātnieki no augstskolām un pētnieciskajiem institūtiem, otrajā – uzņēmēji no dažādām nozarēm (būvniecība, būvmateriālu ražošana, metālapstrāde, aparātbūve un enerģētika, u. c.). Apkopojošajā seminārā tika aicināti kopā abu fokusgrupu dalībnieki, lai iegūtu kopēju viedokli par projekta datu bāzes uzbūvi un interfeisa dizainu. Fokusa grupu dalībnieki augstu novērtēja projekta komandas lēmumu iesaistīt tos projektā jau sākumstadijā, un atzīmēja profesionālo fokusa grupu vadību – Raiti Narvili un Māri Milleru.

«Mēs varam būt lepni par to, ka fokusa grupu uzstādījums bija pareizs, un dalībnieku interese un aktivitāte bija augsta – gan zinātnieki, gan mācībspēki, gan arī uzņēmēji dalījās savā skatījumā, un tas mums ir devis ļoti noderīgu informāciju tālākai projekta aktivitāšu plānošanai un dizaina uzdevumu izvirzīšanai. Nav šaubu, ka abas iesaistītās puses – zinātnieki un uzņēmēji, skaidri apzinās, ka tikai kopā darbojoties, viņi var audzēt savu konkurētspēju mainīgajā ekonomiskajā vide. Esmu pārliecināts, ka mūsu piedāvātais risinājums kļūs par vienu no viņu tikšanās vietām, un šeit radīsies daudz interesantu inovatīvu produktu un risinājumu,» uzsvēra projekta vadītājs Modris Ozoliņš.

Nākošais projekta posms ir paredzēts portāla dizaina un interfeisa izveidei, un tā testēšanā piedalīsies gan akadēmiskās vides pārstāvji, gan uzņēmēji. Jau šobrīd vairāk kā 20 dažādu Rīgas Tehniskās universitātes apakšstruktūrās pieejamu iekārtu apraksti ir ievietoti projekta testa režīma mājaslapā kit.rtu.lv, un tuvākajā laikā šajā datu bāzē tiks pievienoti arī Tallinas Tehnoloģiju universitātes iekārtu apraksti. Projekta gaitā līdz 2013.  gada beigām ir paredzēts uzkrāt un piedāvāt tiešsaistē informāciju par vairāk kā 1000 iekārtām un pakalpojumiem. Tā kā arī augstskolas un zinātniskās institūcijas no citām Eiropas valstīm ir izrādījušas interesi par šo datu bāzi, var teikt, ka projekts ir pieteikts un tiek realizēts ļoti savlaicīgi – ir pieprasījums pēc šāda pakalpojuma, un var prognozēt, ka dalībnieku skaits tajā strauji pieaugs.

RTU Biznesa atbalsta un attīstības centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

21. decembris, 2012 plkst. 12:10

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi