Svinīgi atklāta RTU Dizaina fabrika

14. oktobris, 2016

Svinot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 154. jubileju, ceturtdien, 13. oktobrī, klātesot dizaina fabrikas koncepta autoram Kalevam Ekmanam (Kalevi Ekman), izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim un RTU rektoram akadēmiķim Leonīdam Ribickim, svinīgi atklāta RTU Dizaina fabrika (DF).

«Savās lekcijās studentiem stāstu par «darām!» attieksmi, ko, ierodoties RTU DF, arī ieraudzīju realitātē, kad vēlā vakarā joprojām darbi ritēja pilnā sparā. Zinu, ka RTU vadība patiesi un spēcīgi atbalsta DF iniciatīvu, un arī mūsu universitātes DF komanda būs jums līdzās,» atklāšanā sacīja prof. K. Ekmans, kuram piektdien, 14. oktobrī, svinīgi tiks pasniegta 2016. gada Hose Vaskonselosa Pasaules izglītības balva (2016 José Vasconcelos World Award of Education) par tālredzīgo un iedvesmojošo dizaina fabrikas koncepciju kā svarīgu mācību un izglītības platformu.

K. Šadurskis atzina, ka DF izveidē ieguldīts grandiozs darbs, un izteica pateicību idejas autoriem un īstenotājiem. «DF arī turpmāk būs lielisks vidutājs starp idejām, prototipiem, jaunām tehnoloģijām un risinājumiem. Novēlu sekmes, milzu interesi un idejas, kā arī labu sadarbību augstskolām, projektos iesaistot jauniešus, biznesa nozares pārstāvjus un uzņēmējus,» sacīja ministrs.

«Mēs ceram, ka Dizaina fabrikas jaunajās telpās turpināsies veiksmīgi iesāktais darbs un nepārtraukti tiks veidota sadarbība ar Dizaina fabrikas globālo tīklu. Ticu, ka tas veicinās sadarbību ar internacionālām kompānijām, attīstot jaunas idejas un dizainus, un mēs stiprināsim saiti starp aizrautīgiem studentiem un start-up uzņēmumiem,» sacīja RTU rektors L. Ribickis.

DF ir vieta, kur zinātnieku un studentu radošās idejas, pateicoties tehnoloģiskajām iespējām, pārtop prototipos, kas vēlāk kļūst par produktiem un sadarbībā ar uzņēmējiem nonāk tirgū. DF ir iespaidīgs tehnoloģiskais aprīkojums, tostarp četri dažādu izmēru 3D printeri un citas vērtīgas ierīces – lāzergriešanas, gravēšanas, lielformāta drukas, kā arī elektronikas darbnīca. DF dažādu RTU fakultāšu studenti un mācībspēki strādā kopīgi, prototipu izveidē integrējot daudzpusīgas zināšanas.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

14. oktobris, 2016 plkst. 11:01