Šveices Stipendiju fonda konkurss

2. septembris, 2010

Izsludināta pieteikšanās pirmajā Šveices Stipendiju fonda konkursā. Latvijas doktoranti un jaunie zinātnieki līdz 1. novembrim var pieteikties stipendijām pētniecības darba veikšanai Šveices zinātniskajās institūcijās.

02.09.2010.

Stipendiju fonda finansējums tiek piešķirts divām aktivitātēm:

• pētījumu veikšanai Šveices zinātniskajās institūcijās doktorantūras studentiem un tiem jaunajiem zinātniekiem, kuri turpina pēcdoktorantūras pētījumus;
  • īstermiņa vizītēm, kas paredzētas gan Latvijas, gan Šveices pētniekiem, kuri darbosies kā mentori doktorantūras studentiem, vai jaunajiem zinātniekiem, kuri saņems stipendijas Stipendiju fonda ietvaros.

Projekta pieteikuma iesniedzējs (the Main Applicant) ir doktoranta vai jaunā zinātnieka Šveices uzņemošās institūcijas mentors.

Doktorantam vai jaunajam zinātniekam ir jāpārstāv Latvijas zinātniskā institūcija, kura ir atrodama Latvijas dalībtiesīgo institūciju sarakstā, savukārt plānotajai sadarbības institūcijai Šveicē ir jābūt iekļautai Šveices dalībtiesīgo institūciju sarakstā. Latvijas un Šveices dalībtiesīgo institūciju sarakstus var atrast www.sciex.ch sadaļā Latvian vai www.sciex.lv.

Stipendiju fonds stipendiju var piešķirt uz šādiem periodiem:

• doktorantiem – no 6 līdz 24 mēnešiem;
  • jaunajiem zinātniekiem – no 6 līdz 18 mēnešiem;
  • mentoriem –  pieredzes apmaiņas vizītei, ne ilgākai par 5 dienām.

Stipendiju fonda darba valoda ir angļu valoda.

Detalizēta informācija par stipendiju apmēru atrodama www.sciex.ch sadaļā Costs covered by a Sciex Fellowship, savukārt, pieteikšanās nosacījumi un pieteikumu veidlapas, atrodamas sadaļā Application.

Stipendiju fonda Koordinējošā iestāde Latvijā ir Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), bet tā ieviešanas starpniekinstitūcija  – CRUS (the Rectors’ Conference of the Swiss Universities).

Kontaktinformācija:
VIAA Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices programmu nodaļas vadītāja
Antra Meņģele: e-pasts: vai v.lv;
tālrunis 67814323.
Plašāka informācija: www.sciex.lv, www.sciex.ch.

2. septembris, 2010 plkst. 10:35