Studijām RTU iesniegti vairāk nekā 19 000 pieteikumu

28. jūlijs, 2010

Veiksmīgi noslēgusies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jauno studentu pieteikumu pieņemšana valsts budžeta finansētajās pamatstudiju vietās – studijām RTU kopumā iesniegti 19 917 pieteikumi*. RTU  reflektantu reģistrēšanās pamatstudijām valsts budžeta finansētajās studiju vietās notiks no 3. līdz 6. augustam. Uzņemšanas gala rezultāti RTU valsts budžeta finansētajās studiju vietās būs zināmi 9. augustā.

28.07.2010.

Populārākā studiju programma RTU šogad ir «Telekomunikācijas», kurāsaņemti 913 pieteikumi studijām. Otrā populārākā RTU pamatstudijuprogramma ir «Informācijas tehnoloģija», kurā saņemti 769 pieteikumi,trešā – «Uzņēmējdarbība un vadīšana», kur saņemti 759 pieteikumi,ceturtā – «Datorsistēmas» ar 744 pieteikumiem, bet piektā populārākāstudiju programma – «Enerģētika un elektrotehnika» ar 674 pieteikumiem.

Studentu uzņemšanas statistika fakultāšu griezumā liecina par to, kainženierzinātņu jomā populārākās reflektantu vidū ir Transporta unmašīnzinību fakultāte, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijasfakultāte, kā arī Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte.

Pieteikumu skaits, salīdzinot ar 2009./2010. akadēmiskā gadauzņemšanu, šogad RTU ir palielinājies: pagājušajā gadā studijām valstsbudžeta finansētajās pamatstudiju vietās, rēķinot visas prioritātes,RTU tika iesniegti 8928 pieteikumi, savukārt šogad – 19 917. RTUamatpersonas skaidro, ka pieteikumu skaita palielināšanās saistīta arto, ka šogad vienotajā elektroniskajā pieteikšanās sistēmā RīgasTehniskajā universitātē, Latvijas Universitātē un LatvijasLauksaimniecības universitātē reflektanti varēja izvēlēties 20potenciālās studiju programmas. Iepriekš RTU reflektanti, piesakotiesstudijām, vairumā gadījumu izvēlējās trīs potenciālās studijuprogrammas prioritārā secībā. Uzņemšanas provizoriskie rezultāti valstsbudžeta finansētajās studiju vietās un tas, cik studenti kurāaugstskolā bija pieteikušies, būs zināms 2. augustā. Uzņemšanas galarezultāti RTU valsts budžeta finansētajās studiju vietās būs zināmi9. augustā.

Kopumā RTU ir vērojama pozitīva tendence – ar katru gaduproporcionāli palielinās konkurss prioritārajās inženieruspecialitātēs. Pirmo gadu līderpozīcijās popularitātes ziņā RTU irprogramma «Telekomunikācijas».

RTU reflektantu reģistrēšanās pamatstudijām valsts budžeta finansētajāsstudiju vietās RTU notiks no 3. līdz 6. augustam. Reģistrēšanās irvissvarīgākā iestāšanās procedūra pēc dokumentu iesniegšanas, jo tikaitie reflektanti, kas ir reģistrējušies, piedalās konkursā uz budžetavietām. Ja reflektants norādītajā termiņā nav reģistrējies (arī tad, jadokumenti ir iesniegti) viņš uz budžeta vietu pretendēt nevar.

Uzņemšana nepilna laika (vakara un neklātienes) pamatstudiju programmās RTU notiks no 2. līdz 7. augustam.

Kā ziņots, pirmajā kursā pilna laika pamatstudiju programmās valstsfinansētās studiju vietās RTU ir plānots uzņemt 1846 studentus.Salīdzinot ar pārējām Latvijas augstākās izglītības iestādēm, RTU irvislielākais valsts budžeta finansēto studiju vietu skaits. Jaunostudentu uzņemšana pilna laika studijām pamatstudiju programmās RTUnoritēja no 19. līdz 27. jūlijam. Detalizētu RTU uzņemšanas statistikuiespējams aplūkot RTU interneta mājaslapā(http://www.rtu.lv/uznemsana2010/statistika.html).

* Katrs studētgribētājs, piesakoties studijām, varēja izvēlētieslīdz 20 prioritātēm. Katra no izvēlētajām prioritātēm tiek skaitīta kāviens pieteikums.

RTU Informācijas centrs

28. jūlijs, 2010 plkst. 16:32