Studentu teātri izspēlēs sudraba āksta cepuri

18. marts, 2010

Divas dienas, 20. un 21. martā, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Kaļķu ielā 1, notiks XI Latvijas Studentu teātra dienas, kurās pulcēsies studentiskākie Latvijas aktieri – Latvijas augstskolu teātru un jauniešu teātra studiju dalībnieki, kas izspēlēs ceļojošo balvu – sudraba āksta cepuri.

18.03.2010.

Paredzēts, ka 20. martā visas dienas garumā RTU Mazajā zālē notiksstudentu teātru priekšnesumu skate, kuras laikā teātri demonstrēsizrādes vai to fragmentus, ko vērtēs žūrija.

20. marta vakarā augstāko žūrijas vērtējumu ieguvušais jauniešu teātristiks apbalvots ar jaunu, īpaši Latvijas Studentu teātra dienu otrajaidesmitgadei izgatavotu ceļojošo balvu – sudraba āksta cepuri (autoriAlberts Lagzdkalns, Inita Grīnberga).

Studentu teātra dienu pirmās desmitgades ceļojošā balva, kas, tāpat kājaunā balva, arī bija sudraba āksta cepure, labākajiem aktieriem tikapasniegta jau kopš 2003. gada. Taču par godu Latvijas Studentu teātradienu 10 gadu jubilejai pagājušajā gadā ceļojošā balva pie tās saņēmēja– Latvijas Universitātes Studentu teātra – palika uz visiem laikiem.

Savukārt 21. martā jaunieši tiks aicināti pilnveidot aktiermeistarībuun skatuves kustības meistarklasēs, kuras vadīs aktieris DainisGaidelis un horeogrāfs, baleta un deju pedagogs Vladimirs Ponomarjovs.

Latvijas Studentu Teātra dienās piedalīsies deviņi teātri: RTU teātrastudija «Spēle», RTU Studentu teātris «Kamertonis», LatvijasUniversitātes Studentu teātris, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikasakadēmijas operstudija «Figaro», Rēzeknes Augstskolas studentu teātris«ĶerRA», Latvijas Kultūras koledžas Studentu teātris, studijteātris«AKA», ansamblis «Rīgas Pantomīma» un Improvizācijas teātris«ImproZoo».

Latvijas Studentu teātra dienu žūrijā šogad darbosies Dailes teātrarežisore Laura Groza, režisors un aktieris Jānis Kaijaks, aktriseLigita Skujiņa, kritiķe, teātra zinātniece Inga Fridrihsone, RTUStudentu kluba vadītāja Asja Visocka.

Studentu Teātra dienu vadmotīvs šogad ir «Durvis», kas tiks vērtasuz jaunu Latvijas Studentu teātra dienu tradīciju desmitgadi.

Ieeja Latvijas Studentu dienās ir bez maksas.

RTU Informācijas centrs

18. marts, 2010 plkst. 12:29