Studenti RTU meklēs risinājumus uzņēmumu problēmām

22. septembris, 2017
RTU Arhitektūras fakultātē tiks atklāta starptautiskās inovāciju sadarbības platformas «Demola Latvia» jaunā sezona. Foto - publicitātes foto

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātē (AF) otrdien, 26. septembrī, atklās starptautiskās inovāciju sadarbības platformas «Demola Latvia» jauno sezonu. «Demola Latvia» mērķis ir veicinātu studentu sadarbību ar augstskolām un uzņēmumiem, un 2017. gada rudens sezonā studenti dažādiem uzņēmumiem četru mēnešu laikā piedāvās konkrētu projektu problēmu risinājumus, kā arī sagatavos tos realizācijai. Atklāšanas pasākums norisināsies RTU AF ātrijā, Ķīpsalas ielā 6, plkst. 18.

«Šogad tika saņemti gandrīz 200 studentu pieteikumi, no kuriem tiks atlasīti 85 labākie, kuri realizēs 15 uzņēmumu izvirzītās 17 problēmsituācijas. No RTU pieteikušies vairāk nekā 80 studenti. Lielu interesi izrādījuši arī Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes un citu augstskolu studenti,» saka RTU Dizaina fabrikas projektu vadītāja, platformas «Demola Latvia» koordinatore Liene Rubina.

L. Rubina teic: «Viens no populārākajiem projektiem, kam pieteikušies studenti, ir starptautiskās lidostas «Rīga» uzdevums «It’s AIRPORT not a JUNGLE!», kur studenti strādās pie pakalpojumu risinājumu efektivizēšanas lidostā. Liela interese izrādīta arī par «SEB» bankas projektu «Job offer to youth that matters», kur spēki būs jāveltī problēmai par jauniešu piesaisti darbam bankā.»

«Demola Latvia» ir daļa no «Demola Network», kas 2008. gadā tika atklāta Somijas pilsētā Tamperē. «Demola Latvia» savu darbību sāka 2014. gadā kā sadarbības platforma starp radošiem un strādāt gribošiem studentiem, kā arī uzņēmumu un organizāciju pārstāvjiem, kuriem nepieciešama konkrēta problēmjautājuma risināšana

RTU kopā ar partneriem – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Latvijas Universitāti – tiesības un finansējumu RTU Dizaina fabrikā realizēt studentu, uzņēmumu un augstskolu sadarbības platformas konceptu «Demola Latvia» ieguva šā gada aprīlī, lai veicinātu studentu sadarbību ar augstskolām un uzņēmumiem. RTU trīspusējo sadarbības līgumu parakstījusi ar «Demola» koncepta turētāju «The New Factory» un LIAA, tādējādi kļūstot par «Demola Latvia» vadošo partneri.

Projekts tiek veikts ar LIAA īstenotās aktivitātes «Pasākumi motivācijas celšanai inovācijām un uzņēmējdarbības uzsākšanai» atbalstu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

22. septembris, 2017 plkst. 9:26