Studenti paver robežas valodu apguvei un starpkultūru integrācijai

13. marts, 2012

Studentu neformālajā valodu apguves programmā «Couple Learning programme» studenti apgūs angļu, vācu, korejiešu, poļu, portugāļu, krievu, spāņu, itāļu un citas valodas.

7. martā tika atklāta studentu neformālās valodu apguves programmas «Couple Learning programme»pavasara kārta, kurā piedalīsies 186 studenti no 22 valstīm, lai mācītos visdažādākās pasaules valodas un iepazītu Latvijas kultūras bagātību.

«Couple Learnings programme» (CLP) tiek organizēta jau 5. reizi un ir izpelnījusies plašu studentu atzinību. Tās galvenais mērķis ir radīt platformu, kas dod iespēju ārvalstu un latviešu studentiem satikties, lai klātienē mācītos valodas. Programmas mācīšanās metode ir students studentam. Tās ietvaros studenti, kas tiek sadalīti pāros, viens otram māca savu dzimto valodu.

Šogad programmā savu dalību ir pieteikuši ārvalstu studenti no 22 pasaules valstīm, kas pavasara semestrī studē Latvijas Universitātē, Rīgas Stradiņa universitātē vai Rīgas Tehniskajā universitātē un kas vēlas apgūt latviešu valodu, iepazīt valsts kultūru un cilvēkus.

«Šobrīd, kad visas robežas ir vaļā, valodu zināšanas studentiem paver jaunas iespējas. Mēs piedāvājam mācīties valodas studentiski, nojaucot formālās izglītības radīto pieeju informācijas apguvē,» pauž programmas vadītājs, LU Studentu padomes Ārlietu virziena vadītājs Normunds Buivids.

Šogad vislielāko interesi latviešu studenti ir izrādījuši par iespējām apgūt vācu, angļu un krievu valodas. Tāpat liela interese ir bijusi arī par skandināvu un Baltijas valstu valodām. Programmas ietvaros studenti apgūs arī tādas eksotiskas valodas kā hindu, turku, sinhalu, korejiešu un japāņu valodu.

«Turklāt programma skar Latvijas augstskolās tik ļoti nozīmīgo tēmu kā ārvalstu studentu integrāciju Latvijas studiju vidē. Tā palīdz ārvalstu studentiem ātrāk iekļauties vietējā sabiedrībā, bet latviešu studentiem tā ir lieliska iespēja mācīties valodas, iepazīt citas kultūras un mentalitātes un veidot jaunus kontaktus,» uzsver N. Buivids.

Programma ir Latvijas Universitātes Studentu padomes (LU SP) iniciatīva,kas tiek organizēta sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentuparlamentu (RTU SP) un Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldi (RSU SP), ar mērķi veicināt pieredzes un zināšanu apmaiņu starp dažādu valstu un kultūru studentiem.

RTU Studentu parlaments

13. marts, 2012 plkst. 10:39