Studenti padziļināti apgūs jaunu produktu un pakalpojumu attīstīšanas prasmes

20. oktobris
.
.
Šajā sezonā dalībai «Produktu attīstības projektā» pieteicās 41 komanda, kopumā 117 studenti, bet uzņemta 21 komanda. Foto: F64

Rudens sezonā studentu inovāciju grantu programmas «Produktu attīstības projektā» (PAP) 21 studentu komanda piecu mēnešu laikā pilnveidos prasmes inovatīvu biznesa ideju un prototipu izstrādē, vienlaikus attīstot arī savu produktu idejas augstākā līmenī.

Komandas attīsta plaša spektra biznesa idejas no tūrisma pakalpojumiem un inventāra, piemēram, piepūšamām glempinga teltīm, ilgtspējīga apģērba, multifunkcionālām rotām, interaktīvām stratēģijas spēlēm, elektrisko skrejriteņu uzlādes un novietošanas vietām līdz automatizētām siltumnīcām, kas darbojas pilnībā autonomi, un zemūdens drona, kas ziņotu par piesārņojumu, ļaujot zvejniekiem un atbildīgajiem dienestiem novērst kaitējumu. Studentu komandas attīsta arī idejas par, piemēram, betulīnu saturošu materiālu izstrādi lietošanai kosmētikā, viedu un ērti lietojamu uzskaites sistēmu medicīnas iestādēm vai servisa uzņēmumiem utt. 

Šajā PAP sezonā piedalīsies arī viena komanda, kurā apvienojušies RTU un Somijas Ālto universitātes studenti. 

Programmas koordinatore Elīna Miķelsone lepojas ar rezultātiem – interese par dalību PAP ik gadu pieaug, turklāt studenti kļūst arvien motivētāki. Šogad dalībai  pieteicās 41 komanda, kopumā 117 studenti. 

Programmu administrē RTU Zinātnes un Inovāciju centra Dizaina fabrika, tajā tiek uzņemtas RTU un Latvijas Jūras akadēmijas studentu komandas ar produktu idejām, kam jau radīts alfa prototips. Programmas laikā komandas sistematizēs un padziļinās zināšanas jaunu produktu izstrādāšanā, tehnoloģiju pārnesē un komercializācijā.

Uzņemtajām komandām tiek nodrošināta atbalsta ekosistēma veiksmīgākai prototipēšanai – apmācības un mentoru atbalsts, kā arī iespēja pretendēt uz granta finansējumu prototipa attīstībai līdz 2596 eiro apmērā un stipendiju 200 – 228 eiro apmērā. Sezonas noslēgumā komandas prezentē piecu mēnešu laikā radītos un pilnveidotos prototipus.  

PAP ir viena no vērienīgās programmas «Inovāciju granti jūrniecībā studējošajiem» aktivitātēm (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/006 «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem»). RTU PAP aktivitāti īsteno kopš 2019. gada (no 2019. gada līdz 2022. gadam projektā «RTU inovāciju granti studentiem»), lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunradi un uzņēmējspējas.

Sākas "Produktu attīstības projekta" 7. sezona

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. oktobris plkst. 15:09

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi