Studenti, mācībspēki un darbinieki aicināti pieteikties stipendijām Ziemeļāfrikas universitātēs

13. februāris, 2013

Rīgas Tehniskās universitātes Ārzemju studentu departaments (RTU ĀSD) kopā ar partneriem no Eiropas un Ziemeļāfrikas universitātēm īsteno Erasmus Mundus «EU-Mare Nostrum» projektu ar kopējo finansējumu 3,2 miljonu eiro.

Baltijasvalstis šajā projektā pārstāv RTU un Viļņas Universitāte, savukārt pārējie Eiropas partneri ir no Polijas, Francijas, Itālijas un Portugāles. Ziemeļāfriku pārstāv 10 universitātes no Alžīrijas, Tunisijas un Marokas.

Eiropas savienības finansējums ļauj Eiropas un Ziemeļāfrikas valstu universitāšu mācībspēkiem un pētniekiem radīt bāzi kopīgu studiju programmu un pētniecības projektu veidošanai.

Mobilitātesdalībniekiem tiek nodrošinātas stipendijas: studentiem 1000 eiro/mēnesī, doktorantiem 1500 eiro/mēnesī, mācībspēkiem un darbiniekiem2500 eiro/mēnesī. Mobilitāte ir lieliska iespēja RTU studentiem iepazīt Ziemeļāfrikas reģionu, ar kuru akadēmiskā un zinātniskā sadarbība ir visai maza.

Stipendiju pieteikumu aicinām iesniegt līdz 2013. gada 28. februārim. Mobilitāte jāuzsāk šā gada 1. septembrī.

Projektā no šā gada 1. septembra līdz 2015. gada 5. oktobrim paredzētas 240 mobilitātes. Sīkāku informāciju par projektu un tā sniegtajām iespējām varat saņemt RTU ĀSD (Kaļķu ielā 1, 314. kabinetā) vai elektroniski .

RTU Informācijas centrs

13. februāris, 2013 plkst. 15:14