Studenti izstādē «Baltic Furniture 2010» prezentēs savus darbus

29. septembris, 2010

RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta studenti starptautiskajā mēbeļu un interjera izstādē «Baltic Furniture 2010» no 30. septembra līdz 3. oktobrim Ķīpsalas hallē  prezentēs studiju laikā izstrādātos darbus un piedalīsies konkursā «Gada balva dizainā 2010».

29.09.2010.

Studentu radošā darbība dažādu specializāciju RTU dizaina studiju programmās – apģērba, ādlietu un koka dizaina, kā arī interjera dizaina jomā – izstādē būs aplūkojama fotogrāfijās. Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūtam izstādē būs savs stends, kur varēs iegūt informāciju par studentu darbiem, kā arī par iespējām studēt dizainu RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūtā.

Kopumā izstādē būs aplūkojami ap 40 RTU studentu noslēguma studiju darbi, septiņi no tiem ir pieteikti arī apmeklētāju un žūrijas vērtējumam konkursā «Gada balva dizainā 2010». Konkursam pieteiktie RTU studentu darbi būs aplūkojami Latvijas Dizaineru savienības stendā.

Konkursu «Gada balva dizainā 2010» rīko  Latvijas Dizaineru savienība sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1. Darbi konkursā tiks vērtēti septiņās nominācijās «Interjera dizains», «Vides dizains» un «Modes/tekstila dizains», «Foto dizains», «Rūpnieciskais dizains, «Grafiskais dizains». Pirmoreiz tiks piešķirtas gada balvas «Dizaina teorijā un publicistikā». Līdzās daudzajām nominācijām tiks pasniegta arī profesionālā balva par labāko mēbeļu dizainu.

Visu darbus vērtēs starptautiska žūrija. Balvas ieguvēju paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 2010. gada 1. oktobrī Ķīpsalā plkst. 16.30. Pēc apbalvošanas ceremonijas notiks preses konference.

Balvas mērķis ir noteikt labākos divu aizvadīto gadu dizaina sasniegumus Latvijā, apzināt un popularizēt kvalitatīvākos projektu risinājumus. Papildu informācija par konkursiem – www.design.lv.

«Kā latviešu sakāmvārdā teikts: «Cāļus skaita rudenī!», tāpēc atskatīsimies uz studentu un pasniedzēju radošā un zinātniskā darba augļiem. Studentu dzīve nereti ir notikumiem bagātāka par krāšņām fantastikas un piedzīvojumu filmām, tādēļ Starptautiskā mēbeļu un interjera izstāde «Baltic Furniture 2010» ir kā titri filmas beigās ar ieceri par nākamo filmu,» saka RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta docente Andra Ulme.

Izstādi «Baltic Furniture» rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar asociāciju «Latvijas mēbeles» un Latvijas Dizaineru savienību.

Vairāk par izstādi un dalībniekiem – www.balticfurniture.net.

RTU Informācijas centrs

29. septembris, 2010 plkst. 17:09