Stipro ģimeņu egles automātiku izstrādājis RTU doktorants

6. decembris, 2010

«Latvijas stipro ģimeņu egles» rotājumu tapšanā, izstrādājot egles rotājumu automātiku, piedalījies RTU Mehānikas institūta doktorants Guntis Kuļikovskis. Egles iedegšanas pasākumā piedalīsies tās Latvijas stiprās ģimenes, kuras uz Rīgas pili aicinājis Valsts prezidents. Egles iedegšanas pasākums notika 6. decembrī Pils laukumā.

G. Kuļikovskis egles rotājumus veidoja kopā ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem – Martu Karkovsku, Matīsu Murovski un Jāni Opulu.

Video.

Fotogrāfijas Diena.lv.

Fotogrāfijas Latvijas Valsts prezidenta mājaslapā.

Egles rotājumi ir saules, zvaigžņu un mēness simboli – organiskā stikla figūras, kas no iekšpuses izgaismotas ar gaismas diodēm. Egle tika aprīkota ar papildu elementiem, kurus ietekmējot, cilvēks var izmainīt egles rotājumu spīdējumu.

Pie egles ir novietoti skārienjūtīgi podesti ar seismiskiem sensoriem. Palēkājot pa podestiem, «iedarbinās» programmu, kas mainīs egles rotājumu gaismas spēles.

«Latvijas stipro ģimeņu egle» pie Rīgas pils simbolizē saikni starp tradīcijām un tagadni – mūsdienīgas tehnoloģijas izgaismos senus tautiskus simbolus. Egli kopā ar Valsts prezidentu iededza Latvijas stiprās ģimenes, kas ir Latvijas pamats – tajās izaug pašapzinīgi un patriotiski bērni, spēku un atbalstu smeļas pieaugušie, kopīgi svin svētkus un dzīvs kļūst tautas kultūras mantojums, teikts preses paziņojumā.

«Latvijas stipro ģimeņu egle» ir viens no projekta «Rīgas Ziemassvētku egļu ceļš» objektiem. Projekta ietvaros kopumā Rīgā uzstādīti 25 objekti – gan klasiskā izpratnē rotātas, gan neierasta noformējuma egles.

25 egļu vidū var atrast gan tradicionāli rotātās egles – «Rīgas gaismas egli» Rātslaukumā, «Romantisko egli» Doma laukumā, «Zvaigžņu egli» pie Kongresu nama, «Rīgas gaiļa egli» Brīvības bulvāra alejas sākumā, gan arī jaunās dizaina egles – «Pagriez egli» Esplanādē, «Egli kubā» pie koncertzāles «Ave Sol», «Koka egli» pie Svētā Pētera baznīcas, «Gaismas karalieni» pie T/C «Spice» un citas. Egļu karte.

RTU un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu sadarbība tika uzsākta šovasar. Tās iniciatori bija RTU Zinātņu prorektora dienests un Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa.

RTU Informācijas centrs

6. decembris, 2010 plkst. 16:30